„W końcu przełożyliśmy trening na mecz”. Komentarze po meczu z MKS-em Będzin

Opublikowany przez 30 marca, 2018 20:44

Rozmiar czcionki : A- A A+

Oto co powiedzieli po spotkaniu 28. kolejki PlusLigi gracze obydwu zespołów.

Grzegorz Kosok, środkowy Jastrzębskiego Węgla:

„Cieszą nas punkty wywalczone w tym meczu, ale przede wszystkim cieszy nas nasza gra. W końcu przełożyliśmy trening na mecz. Nie było momentów, gdzie „stanęliśmy”, popełnialiśmy też małą liczbę błędów. Wiemy, którą drogą mamy podążać. Pozostaje nam teraz skupić się na następnym spotkaniu.

Zgodzę się, że zagrywka była dziś naszą największą bronią. Serwis to nasz mocna strona i na treningach wkładamy w ten element sporo pracy. Doskonale wiemy, że jak przeciwnik ma problem z przyjęciem, to możemy pograć swoją siatkówkę, zagrać blokiem, wyjść z kontrą. Wydaje się, że jest to nasz atut, aczkolwiek zdarzały nam się mecze, w których nadmiernie psuliśmy serwis.”

Jakub Peszko, przyjmujący MKS-u Będzin:

„Generalnie w całym meczy zawiodła nas zagrywka. Nie zdołaliśmy odrzucić Jastrzębskiego Węgla od siatki i efekt był taki, że nas zdominowali na siatce. Trzeba sobie to powiedzieć uczciwie i szczerze. Rywale mają większą siłę ognia od nas. Zabieramy się teraz do pracy, zostały nam dwa ostatnie mecze, w których chcemy wyrwać jakieś punkty. Nie wszystko jest już od nas zależne, musimy zaglądać w tabelę, ale głęboko wierzę w to, że wywalczymy to dwunaste miejsce po rundzie zasadniczej i spokojnie utrzymamy się w tej lidze.”