W czwartek wracamy do gry! „Zakończyć rok zwycięsko”

28.12.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Po kilkudniowej przerwie świątecznej nasza drużyna powraca do zmagań ligowych. 29 grudnia o godzinie 16:15 Jastrzębski Węgiel przystąpi do walki o punkty z LUK-iem Lublin. Transmisja z meczu – w Polsacie Sport.

Po siedemnastu kolejkach PlusLigi Jastrzębski Węgiel zajmuje trzecie miejsce w tabeli z 41 punktami na koncie i stratą dwóch „oczek” do liderującej Asseco Resovii Rzeszów.

Ostatni raz oglądaliśmy w akcji nasz zespół 21 grudnia, kiedy rozgrywał wyjazdowy mecz w Iławie z Indykpolem AZS Olsztyn. Starcie to zakończyło się naszą przegraną 1:3. Teraz Jastrzębski Węgiel podejmie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej LUK Lublin i będzie chciał zakończyć 2022 rok zwycięsko.

Nasz najbliższy rywal jest w dobrej formie. Na siedem ostatnich spotkań wygrał sześć, w tym między innymi z mistrzem Polski Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle 3:2.

Lublin przyjeżdża do nas pewny siebie po zwycięstwie z ZAKSĄ. My natomiast przegraliśmy nasze ostatnie spotkanie z Olsztynem, więc dla nas ważne jest, by wrócić na zwycięskie tory. Mieliśmy kilka dni na to, by odpocząć psychicznie i fizycznie podczas Świąt. Nie było wprawdzie za wiele czasu na trening i przygotowania do tego spotkania, ale przynajmniej jesteśmy „świeżsi” pod względem mentalnym. Mam nadzieję, że znajdziemy sposób na to, by pokonać rywala – mówi Benjamin Toniutti, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się naszą wygraną w Lublinie 3:1.

– To będzie całkowicie inny mecz, aniżeli ten z pierwszej rundy. Oni rozpoczęli ten sezon nie najlepiej, ale teraz mają za sobą serię kilku wygranych z rzędu. Zatem, przed nami ciekawy pojedynek. Istotna będzie nasza zagrywka. W ten sposób możemy wywrzeć presję na ich przyjmujących, którzy są mocni. Spodziewamy się ciężkiej przeprawy i wielkiej bitwy. Mam nadzieję, że kibice pojawią się na trybunach naszej hali w dużej liczbie – dodaje francuski rozgrywający naszego zespołu.

Początek czwartkowego spotkania o godzinie 16:15. Transmisja z meczu – w Polsacie Sport.

Bilety do nabycia w serwisie internetowym abilet.pl oraz w kasie Hali w dniu meczu od godziny 14:15.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin