Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Uraz Tomasza Fornala

23.10.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Informujemy, że przyjmujący naszej drużyny podczas jednego z treningów doznał urazu stawu skokowego, co uniemożliwia jego udział w najbliższych meczach.

Do urazu doszło podczas treningu w Bełchatowie, przed niedoszłym z powodu koronawirusa meczem 6. kolejki PlusLigi z PGE Skrą. – Wyskoczyłem do bloku i spadłem na stopę atakującego – opisuje tamtą sytuację Tomasz Fornal.

Po badaniach okazało się, że doszło do skręcenia stawu skokowego. Zawodnikowi początkowo nie sprzyjał fakt, że bezpośrednio po przyjeździe z Bełchatowa wraz z całym zespołem trafił na kwarantannę. Izolacja domowa uniemożliwiła rozpoczęcie zabiegów z fizjoterapeutą. Te okazały się możliwe dopiero po powrocie z kwarantanny do Klubu.

– Fizjoterapia „online” na pewno utrudniła nam sprawę. Po powrocie na halę było już dużo lepiej. Po trzech-czterech dniach zawodnik zaczął trenować z zespołem na boisku – informuje Bartosz Celadyn, fizjoterapeuta Jastrzębskiego Węgla.

Jak długo może potrwać jego przerwa w grze? Na pewno wykluczony jest występ naszego przyjmującego przeciwko Treflowi Gdańsk oraz w turnieju kwalifikacyjnym Ligi Mistrzów.

Sam zawodnik podchodzi do całej sytuacji z optymizmem. – Czuję się dobrze. Do powrotu do pełnej sprawności potrzebuję kilku dni – mówi Tomasz Fornal.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin