Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Turniej Legend w Nysie za nami. Teraz czas na prezentację

17.09.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Jastrzębski Węgiel zajął 3. miejsce w rozegranym w czwartek i piątek Turnieju Legend w Nysie. Nasza drużyna wystąpiła w nyskich zawodach w mocno odmienionym składzie.

Z uwagi na braki kadrowe spowodowane kontuzjami oraz obowiązkami reprezentacyjnymi kadrowiczów w Mistrzostwach Europy nasz zespół wystąpił na Opolszczyźnie w eksperymentalnym składzie. Z ekipy, która będzie tworzyć drużynę Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2021/2022, w Nysie pojawiło się tylko siedmiu zawodników.

Zobacz galerię zdjęć z turnieju (fot. Arkadiusz Kogut).

Na nyski turniej do drużyny dołączyli: libero z Akademii Talentów Aleksander Piksa (rocznik 2005), przyjmujący z Akademii Talentów Dominik Czerny (tegoroczny mistrz świata U-19), rozgrywający Kamil Strzymszok (trenuje z pierwszym zespołem od początku okresu przygotowawczego), a także przyjmujący Krystian Bangrowski (pozyskany tymczasowo z TS Volley Rybnik).

O skali kłopotów kadrowych niech świadczy fakt, że zarówno w pierwszym, jak i drugim meczu nasz zespół musiał posiłkować się zawodnikami drużyn przeciwnych. W czwartek do naszej ekipy dołączył przyjmujący Stali Kamil Dębski, natomiast w piątek – przyjmujący Cuprum Wojciech Ferens.

W półfinale turnieju nasza drużyna uległa gospodarzom, nyskiej Stali 0:3 (23:25, 21:25, 17:25). W piątkowym meczu o trzecie miejsce pokonaliśmy zaś Cuprum Lubin 3:2 (25:22, 20:25, 15:25, 25:22, 15:13). W finale zmierzyły się Stal Nysa oraz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

W przyszłym tygodniu do Klubu wracają kadrowicze, a w piątek już z nimi w składzie prezentacja zespołu i mecz pokazowy z Fenerbahce Stambuł.

Półfinał:

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Dębski (zawodnik Stali), Popiwczak (libero) oraz Krzysiek, Strzymszok, Macyra, Bangrowski.

Mecz o 3. miejsce:

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Szwed, Ferens (zawodnik Cuprum), Popiwczak (libero) oraz Krzysiek, Strzymszok, Macyra.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin