Trzy mecze w tydzień. Na początek Trefl Gdańsk

04.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 nasza drużyna w ramach 6. kolejki PlusLigi zmierzy się w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej z Treflem Gdańsk z Lukasem Kampą w składzie.

Meczem tym nasz zespół rozpocznie siatkarski mini maraton, w trakcie którego w ciągu tygodnia rozegra trzy spotkania. Po niedzielnym pojedynku z gdańszczanami czekają nas dwa starcia wyjazdowe: 10.11 z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i 14.11 ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

Te trzy mecze w tydzień, które teraz nas czekają, to przedsmak tego, co czeka nas w grudniu, styczniu i lutym, kiedy dojdą mecze w Lidze Mistrzów. Drużyna występująca na najwyższym poziomie, musi być gotowa na taką intensywność grania. Ten sam los dotyczy wszystkich tego typu rywali, więc trzeba się do tego dobrze przygotować, zespół musi się z tym zmierzyć. Właśnie teraz, kiedy trafił nam się cały tydzień wolnego, możemy popracować trochę ciężej, bo kiedy zaczniemy podróżowanie i granie, czasu na porządny trening będzie niewiele. Kolejne mecze będą dla nas okazją do poprawiania się – uważa Andrea Gardini, trener Jastrzębskiego Węgla.

Nasz najbliższy rywal to szósta drużyna minionego sezonu, która po fazie zasadniczej była nawet na podium. Do ekipy dowodzonej przez Michała Winiarskiego dołączył przed tym sezonem jeszcze Lukas Kampa, który wcześniej przez pięć sezonów bronił barw naszego Klubu i swoją przygodę z JW spuentował złotym medalem mistrzostw Polski.

Nasz szkoleniowiec podchodzi do Trefla z dużym respektem. – Trefla z zeszłego sezonu nie nazwałbym „rewelacją”. Raczej określiłbym ich mianem „mocnej drużyny”, z wieloma dobrymi zawodnikami. Zresztą w tym sezonie jest podobnie. Uważam, że to naprawdę groźna drużyna. W niedzielę czeka nas w tej hali siatkarska bitwa. Oni co sezon potrafią zbudować ciekawą drużynę i nie inaczej jest teraz. Mają kilku młodych graczy, którzy wchodzą i nabierają doświadczenia w grze. Ci młodzi z kolei mają wsparcie doświadczonych zawodników, więc uważam, że jest to solidny ekipa, przez co czeka nas trudny pojedynek – przekonuje trener Gardini.

Nasza drużyna jest w formie. Ostatnio w świetnym stylu pokonała na Podpromiu Asseco Resovię Rzeszów 3:0.

Będziemy starać się wygrać z Treflem za trzy punkty. Na ten moment jesteśmy pełni optymizmu, że tak się stanie. Teraz tylko trzeba wyjść na parkiet i to potwierdzić – mówi Wojciech Szwed, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Początek niedzielnego spotkania o godzinie 17:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

 

Skład drużyny Trefla Gdańsk na sezon 2021/22:

Rozgrywający: Lukas Kampa, Łukasz Kozub

Atakujący: Mariusz Wlazły, Kewin Sasak

Przyjmujący: Bartłomiej Lipiński, Mateusz Mika, Patryk Łaba, Moritz Reichert

Środkowi: Pablo Crer, Karol Urbanowicz, Bartłomiej Mordyl, Jordan Zaleszczyk

Libero: Maciej Olenderek, Dawid Pruszkowski

Trener: Michał Winiarski

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin