Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Trudny wyjazd JW. Na drodze Pomarańczowych brązowi medaliści PlusLigi

13.02.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Po mistrzu Polski i wicemistrzu kraju czas na pojedynek z brązowymi medalistami poprzedniego sezonu, ekipą Trefla Gdańsk. Wyjazdowe spotkanie zaplanowano na niedzielę 17 lutego o godzinie 14:45.

Nasz zespół ma cały tydzień na przygotowanie się do tej konfrontacji. – Musimy wrócić do naszej najlepszej dyspozycji i przełknąć ostatnią porażkę z ZAKSĄ. Mamy czas na to, by dobrze przygotować się do meczu z Treflem. Do zajęć wrócił już Piotr Hain, który wyzdrowiał i normalnie trenuje. Z kolei Dawid Gunia zachorował, ale do meczu w Gdańsku powinien być już w pełni sił – mówi Roberto Santilli, szkoleniowiec naszej drużyny. Włoch prestiżowo podchodzi do starcia z gdańską drużyną, gdyż dowodzona jest ona przez jego rodaka i przyjaciela Andreę Anastasiego.

Zespół z Gdańska aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli i ma realne szanse na awans do fazy play off. Ponadto świetnie spisuje się w tym sezonie w Lidze Mistrzów, gdzie jest liderem swojej grupy. Motorem napędowym tej ekipy jest były atakujący JW, Maciej Muzaj. – To ciekawy zespół, który może zagrać zarówno wybitny mecz, jak i słabsze spotkanie. Zapowiada się interesujące spotkanie – uważa trener Pomarańczowych.

Z dużym respektem do najbliższego rywala podchodzi Jakub Popiwczak. – Ostatnio gdańszczanie grają coraz lepiej. Tabela tego aż tak bardzo nie odzwierciedla, gdyż mają oni mniej rozegranych spotkań od innych, ale prezentują się fajnie. W Gdańsku nigdy nie grało nam się łatwo, że wspomnę choćby ostatni sezon, gdzie Trefl rozwiał nasze nadzieję na awans do półfinału. Aczkolwiek my też nie możemy popadać w złe nastroje po jednym złym meczu, z ZAKSĄ – mówi nasz libero.

Przypomnijmy, że pod wodzą trenera Santilliego nasz zespół w lidze tylko raz znalazł swego pogromcę, a okazał się właśnie lider rozgrywek z Kędzierzyna-Koźla – drużyna niepokonana dotąd w sezonie. W pozostałych pięciu plusligowych potyczkach Pomarańczowi zgromadzili komplet punktów. Jastrzębski Węgiel cały czas walczy o drugie miejsce na koniec sezonu zasadniczego, premiowane bezpośrednim awansem do półfinału mistrzostw Polski. Zatem stawka każdego kolejnego meczu będzie wysoka.

Początek niedzielnej potyczki w Gdańsku o godzinie 14:45. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin