Trevor Clevenot zostaje na kolejny sezon w Jastrzębskim Węglu!

10.05.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z wielką radością informujemy, że nasz Klub przedłużył kontrakt z Trevorem Clevenotem. Nowa umowa z francuskim przyjmującym będzie obowiązywać na sezon 2022/2023.

Po pierwsze, jestem tu po prostu szczęśliwy. Klub jest świetny, z wielkimi ambicjami. Walczymy o mistrzostwo i to dlatego chcę zostać. Pragnę dać temu Klubowi więcej. Jestem zadowolony, że udało się w tym sezonie wygrać Superpuchar – to było pierwsze takie trofeum dla Klubu. Ale chcę dać jeszcze więcej i dlatego zostaję na dłużej. Jestem tu niesamowicie szczęśliwy – mówi francuski siatkarz.

Clevenot jest reprezentantem swojego kraju. Z kadrą Trójkolorowych dwukrotnie triumfował (2015, 2017) Lidze Światowej i raz stanął na najniższym stopniu podium tych rozgrywek (2016). W 2021 roku zdobył brąz Ligi Narodów we włoskim Rimini, a cztery lata temu srebro w Lille. W minionym roku podczas Igrzysk w Tokio osiągnął z Francją fenomenalny wynik, sięgając po złoty medal olimpijski.

Uważam, że Jastrzębski Węgiel to świetny Klub, z rodzinną atmosferą. Jest profesjonalny, a to dla mnie bardzo ważne. Podoba mi się to, że zawsze mierzymy w wygraną, bo to równie istotne. Chcę zdobyć tytuł mistrza Polski. Musimy na to ciężko pracować, ale to dla mnie bardzo ważny czynnik – dodaje Clevenot.

Wraz z dwoma innymi mistrzami olimpijskimi z Tokio – rozgrywającym Benjaminem Toniuttim oraz atakującym Stephenem Boyerem Trevor tworzy w Jastrzębskim Węglu małą francuską „kolonię”.

Oczywiście, mam tu swoich przyjaciół z kadry narodowej, Benjamina i Stephena. Ale uwielbiam atmosferę w całym zespole i z polskimi zawodnikami również świetnie się dogaduję – przyznaje Francuz.

Jeśli chodzi o dotychczasową karierę klubową Clevenota, to talent francuskiego przyjmującego rozbłysnął w klubie Spacer’s de Toulouse, w którym spędził cztery sezony. W sezonie 2014/2015 został wybrany najlepszym przyjmującym ligi francuskiej. Dobra postawa w rodzimych rozgrywkach poskutkowała transferem na Płw. Apeniński, do klubu LPR Volley Piacenza. W klubie z regionu Emilia-Romania spędził dwa sezony, a następnie na dwa lata przeniósł się do Revivre Milano. W minionym sezonie powrócił do Piacenzy. Sezon 2021/2022 jest jego debiutanckim w PlusLidze.

Trevor Clevenot to zawodnik, którego pozyskaliśmy w „trybie awaryjnym” po rejteradzie Tine Urnauta i dziś, z perspektywy kończącego się sezonu, możemy stwierdzić, że był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę. Lepsza opcja chyba nie mogła nam się trafić. PlusLiga to niezwykle wymagające rozgrywki, a Trevor w swoim debiutanckim sezonie sprostał oczekiwaniom i udowodnił, że jest klasowym zawodnikiem. Dlatego cieszę się, że będzie występował w barwach Jastrzębskiego Węgla także w nadchodzących rozgrywkach – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

17 Trevor Clevenot

Data urodzenia: 28.06.1994r.

Miejsce urodzenia: Royan, Francja

Pozycja: Przyjmujący

Wzrost: 199 cm

Waga: 89 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 326 cm

Kluby: Spacer’s de Toulouse, LPR Volley Piacenza, Revivre Milano, Gas Sales Piacenza.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin