Trener reprezentacji Polski na meczu Pomarańczowych!

Opublikowany przez 6 marca, 2018 12:53

Rozmiar czcionki : A- A A+

Miło nam poinformować, że środowe spotkanie pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Cerradem Czarnymi Radom obejrzy „na żywo” w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej selekcjoner reprezentacji Polski, Vital Heynen!

48-letni Belg objął polską kadrę 8 lutego tego roku i ma ją prowadzić do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Będzie on łączyć tę funkcję z trenowaniem niemieckiego klubu VfB Friedrichshafen, w którym osiąga kapitalne wyniki w tym sezonie (31 zwycięstw we wszystkich rozgrywkach, zero porażek).

W przeszłości Belg prowadził kadry narodowe Niemiec oraz Belgii (czwarte miejsce podczas wrześniowych Mistrzostw Europy w Polsce). Poza VfB Friedrichshafen w klubowej siatkówce Heynen wcześniej odpowiadał za prowadzenie takich drużyn, jak: Noliko Maaseik, Ziraat Bankası Ankara czy Tours VB. Przez rok pracował również w Polsce jako trener Transferu Bydgoszcz.

Nie będzie to więc jego pierwsza wizyta w jastrzębskiej hali. Po raz pierwszy Belg gościł u nas na meczu Ligi Mistrzów w 2011 roku, kiedy zakończyliśmy naszą przygodę w tych rozgrywkach w turnieju finałowym w Bolzano, eliminując jego belgijski klub w rundzie play off 6.

Teraz Heynen przybywa do jastrzębskiej hali w poszukiwaniu kandydatów do gry w polskiej reprezentacji. – Nie jest to przypadkowa wizyta – mówi Mariusz Szyszko, rzecznik polskiej kadry narodowej. – Vital obserwuje zawodników, ale na razie trzeba się domyślić, o kogo chodzi, gdyż lista powołanych do kadry nie została jeszcze ogłoszona – dodaje Szyszko.

Początek środowego spotkania z Cerradem Czarnymi Radom o godzinie 18:00.

FOT. CEV.