Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Trefl pokonany w trzech setach!

07.11.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 6. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Trefl Gdańsk 3:0.

Pierwszy punkt w niedzielnym spotkaniu zdobył Stephen Boyer po ataku z prawego skrzydła. Francuz za moment zatrzymał blokiem Bartłomieja Lipińskiego, a chwilę później popisał się kolejnym udanym zagraniem w ofensywie. Kapitalna obrona Benjamina Toniuttiego otworzyła naszej drużynie okazję do kontry, w której goście utrzymali piłkę po swojej stronie, ale pomylili się w ataku. Następnie miała miejsce seria świetnych akcji blok-obrona po stronie naszej ekipy, co skutkowało wynikiem 7:3. Gdański blok raz po raz oszukiwał Tomasz Fornal (8:5). Przy stanie 10:6 Michał Winiarski poprosił o przerwę na żądanie. Po pauzie nasi rywale zabrali się do odrabiania strat (10:8), ale efekt tego pościgu był krótkotrwały. Jastrzębski Węgiel włączył „wyższy” bieg i na tablicy pojawił się rezultat 14:8. Kolejny punktowy blok Boyera na Lipińskim oznaczał wynik 16:9. Toniutti uruchamiał wszystkie strefy, a jego egzekutorzy robili, co do nich należy, czyli pewnie wieńczyli swoje akcje. Fornal „czyścił” niewygodne piłki na dziewiątym metrze, a na lewym skrzydle błyszczał Trevor Clevenot. Na dystansie partii trener Andrea Gardini dokonał podwójnej zmiany, dając szansę Eemiemu Tervaporttiemu oraz Janowi Hadravie (23:12). Koncertową grę naszej drużyny spuentował asem serwisowym Jurij Gladyr (25:14).

Drugi set rozpoczął się od skutecznej akcji Łukasza Wiśniewskiego, ale zaraz potem do kontrofensywy przeszli gdańszczanie (1:3). W porę jednak uruchomiliśmy nasz blok (Gladyr) i wkrótce na tablicy widniał już remis 5:5. Trefl jednak nie zamierzał odpuszczać (5:7). Po naszej stronie nadal skutecznością imponował Boyer (7:8). Po kontrze Toniutti-Clevenot mieliśmy remis 10:10. Kiedy francuski przyjmujący raz jeszcze przechytrzył gdański blok (tym razem sprytną „kiwką”), zyskaliśmy prowadzenie 13:12. W następnej akcji Boyer posłał na stronę Trefla potężną bombę z pola serwisowego, a zaraz potem Gladyr zatrzymał blokiem Kewina Sasaka. Przy zagrywce Bartłomieja Mordyla goście wyrównali stan seta po 14. Od tego momentu walka toczyła się cios za cios (18:18). Kiedy nasi przeciwnicy zyskali jedno „oczko” zapasu, trener Gardini zareagował przerwą na żądanie. Po pauzie Trefl miał już dwa punkty przewagi (18:20, 19:21). Dwie perfekcyjne akcje Clevenota dały nam remis po 21. As serwisowy Boyera wyprowadził JW na prowadzenie,  a chwilę później potrójny blok zatrzymał Moritza Reicherta. W ostatniej akcji Gladyr wystawił do tyłu do Hadravy, a ten nie dał szans rywalom (25:22).

Zobacz galerię zdjęć 1 (fot. Magdalena Kowolik, Arkadiusz Kogut).

Zobacz galerię zdjęć 2 (fot. Magdalena Kowolik, Arkadiusz Kogut).

Emocje z końcówki drugiego seta jeszcze na dobre nie opadły, a na parkiecie znów rozgorzała walka. Zagrywką próbował „kąsać” nas Lukasa Kampa, ale byliśmy w stanie na to odpowiedzieć skuteczną pierwszą akcją, w której brylował Clevenot (10:8). Kiedy do tego swoje w ataku dołożył na środku Gladyr, wynik brzmiał 13:10. Gdańszczanie znów jednak powalczyli i doprowadzili do remisu (13:13). I podobnie jak w poprzedniej partii ponownie doszło do regularnej wymiany ciosów. W newralgicznym momencie na zagrywce raz jeszcze w tym dniu „odpalił” Boyer (19:18).  W następnej akcji Hadrava dołożył „oczko” potężnym atakiem po rękach blokujących (20:18). Trefl raz jeszcze zdołał doprowadzić do wyrównania, a następnie zyskać przewagę (20:21). Udany blok Fornala na Mariuszu Wlazłym odwrócił wynik na naszą korzyść (22:21). Potem swoje dołożyli nasi środkowi i mieliśmy meczbole (24:22). W ostatniej akcji meczu Wiśniewski nie dał szans rywalom w kontrze (25:22).

MVP: Jurij Gladyr.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (25:14, 25:22, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Wiśniewski, Gladyr, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

Trefl Gdańsk: Sasak, Kampa, Crer, Mordyl, Lipiński, Reichert, Olenderek (libero) oraz Łaba, Wlazły, Urbanowicz, Kozub

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin