Tomasz Fornal spełnił marzenie Marty

02.05.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Podczas trzeciego meczu półfinału mistrzostw Polski z Aluron CMC Wartą Zawiercie gościliśmy w hali Martę – podopieczną fundacji Mam Marzenie, która marzyła o spotkaniu z przyjmującym naszej drużyny, Tomaszem Fornalem. Marzenie to udało się spełnić, a emocje towarzyszące w tym dniu dziewczynce, były nie do opisania.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność Fundacja chce dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Marzeniem Marty, ośmioklasistki, było spotkanie z przyjmującym Jastrzębskiego Węgla i reprezentacji Polski Tomaszem Fornalem. Marta wraz ze swoimi rodzicami oraz wolontariuszkami Fundacji pojawili się w minioną środę na meczu Jastrzębskiego Węgla z Aluron CMC Wartą Zawiercie.

Największą pasją naszej marzycielki jest sport. Nic dziwnego, ponieważ można powiedzieć, że to pasja rodzinna. Przed chorobą Marta sama uprawiała sport, jednak teraz wiernie kibicuje ulubionym drużynom i sportowcom. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii o wspaniałych wakacjach, które spędziła na obozie tzw. przetrwania. Obóz ten był wyjątkowy, gdyż był pełen wyzwań, ciekawych zadań i przeżyć. Marta opowiadała nam o budowie szałasu, szukaniu drogi w lesie i strzelaniu z łuku. To ostatnie szczególnie przypadło jej do gustu. Marta to dziewczyna pełna optymizmu, pasji, mająca swoje marzenia. O pomoc w realizacji tego największego poprosiła nas. Najbardziej pragnie spotkać się z siatkarzem Tomaszem Fornalem z Klubu Sportowego Jastrzębski Węgiel – napisali do nas przedstawiciele Fundacji z oddziału z Katowic.

Po zwycięskim meczu na wagę awansu do finału PlusLigi Tomasz podszedł do dziewczynki i  chwilę z nią porozmawiał, pytając o pomeczowe wrażenia. Następnie, ku ogromnemu zaskoczeniu Marty, zdjął meczową koszulkę i wręczył ją dziewczynce w prezencie. Marta popłakała się ze szczęścia. Wydarzenie to zrelacjonowała zaś w następujący sposób:

26 kwietnia 2023 zostanie w mojej pamięci na długo. Już od samego rana bardzo się denerwowałam. Wieczorem będzie rozegrany mecz pomiędzy zespołem z Zawiercia i Jastrzębskiego Węgla o wejście do finału Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, a po meczu mam się spotkać z Tomkiem Fornalem. Atmosfera na hali była bardzo gorąca, a ja denerwowałam się coraz bardziej. Kiedy po meczu stojąc na boisku czekałam na siatkarza, nie dowierzałam, że za chwilę będę rozmawiać z Tomkiem Fornalem. Kiedy podszedł do mnie, to on pierwszy rozpoczął rozmowę, co dodało mi otuchy i odwagi. Rozmowa, fotograf robiący zdjęcia, wszystko działo się tak szybko, że z powodu towarzyszących mi emocji mało co pamiętam. Wiem, że udało mi się wręczyć Panu Tomkowi przygotowany przeze mnie upominek, a on ku mojemu ogromnemu zdziwieniu ściągnął swoją koszulkę i wręczył mi ją na pamiątkę. Jestem Panu Tomkowi bardzo wdzięczna, że znalazł dla mnie chwilę pomimo ogromu zajęć i obowiązków. Jeszcze bardziej zyskał w mojej ocenie. Jest przemiłym i sympatycznym człowiekiem i świetnym siatkarzem. Jestem bardzo szczęśliwa. Moje marzenie  spełniło się.  Spotkałam się z Tomkiem Fornalem – tak oto opisała swoje przeżycia Marta.

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin