Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Tomasz Fornal powrócił do treningów

17.03.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zakończył dzisiaj izolację i uczestniczył w zajęciach z drużyną.

Przypomnijmy, że przed ostatnim meczem fazy zasadniczej PlusLigi z Cuprum Lubin zawodnik poczuł się gorzej i w związku z tym przeszedł test na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie to dało wynik pozytywny.

Zawodnik niezwłocznie został odseparowany od drużyny i skierowany na izolację. Ta zakończyła się we wtorek o północy. W środę rano zawodnik powrócił do treningów z zespołem.

– Wiadomo, że będę potrzebował jeszcze trochę czasu na powrót do pełnej formy fizycznej, ale czuję się dobrze. Pierwsze dwa dni podczas izolacji były ciężkie, ale później już było w porządku – relacjonuje przebieg choroby Fornal.

W jaki sposób spędził czas na izolacji? – W sumie to głównie spałem i przebywałem w mieszkaniu. Więcej robić nie mogłem. Trochę pograłem na komputerze, poczytałem książki i pooglądałem telewizję. Nic szczególnego. Oczywiście, w miarę możliwości wykonałem też pewne treningi w mieszkaniu – mówi przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Zakażanie koronawirusem wykluczyło Fornala z udziału w turnieju finałowym Pucharu Polski, który odbył się w miniony weekend w Krakowie. Nasz zespół przegrał w nim w finale z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

– Chłopcy zaprezentowali się bardzo dobrze w półfinale. Dobrze grali też w finale, ale niestety ZAKSA była za mocna. Ten głód gry we mnie jest, bo w tym sezonie co chwilę coś wytrąca mnie z równowagi. Jak nie kontuzja, to cztery kwarantanny, więc było mi smutno, że mnie tam nie ma z kolegami. Ale nie miałem na to wpływu. Zespół zaprezentował się fajnie, nie mamy się czego wstydzić. Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie „ugryziemy” ZAKSĘ – mówi Fornal.

W najbliższą niedzielę Jastrzębski Węgiel rozegra u siebie pierwszy mecz ćwierćfinału play off z ekipą Aluronu CMC Warty Zawiercie (20:30). Drugie spotkanie – w następną sobotę w Zawierciu (14:45). Gra toczy się do dwóch wygranych.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin