Tomasz Fornal nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla! [WIDEO]

17.05.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z ogromną satysfakcją informujemy, że szeregi naszego Klubu zasilił Tomasz Fornal. 21-letni przyjmujący będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla przez dwa najbliższe sezony.

Bili się o niego najwięksi

Trener Roberto Santilli jest zachwycony transferem Tomasza Fornala. – Zawodnik ten otwierał listy życzeń największych polskich klubów, dlatego tym bardziej doceniam pracę, którą wykonał nasz prezes, skutecznie ściągając Tomasza do naszego Klubu oraz jego menedżer, który zaufał naszej koncepcji – podkreśla włoski szkoleniowiec JW.

– Cieszę się z tego, że pozyskaliśmy zawodnika o takim potencjale. Tak naprawdę wszystkie kluby w lidze chętnie widziałyby Tomasza w swoich szeregach, a te topowe mocno o niego zabiegały. Ale to my wygraliśmy tę rywalizację. Mamy kolejnego Polaka w zespole i wierzę w to, że konkurencja na pozycji przyjmującego w naszej drużynie będzie duża – mówi z satysfakcją Adam Gorol, prezes naszego Klubu.

Siatkarz unikatowy

Tomasz Fornal jest wychowankiem UKS 22 Kraków. Jako zawodnik Skry Bełchatów przeszedł przez centralne szkolenie w SMS PZPS Spała. W 2016 roku trafił do Cerradu Czarnych Radom i w klubie tym zadebiutował w PlusLidze. Łącznie w radomskim klubie spędził trzy sezony, w których rozegrał 91 meczów i zdobył 1004 punkty. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Pochodzi z siatkarskiej rodziny. Jego ojciec Marek jest byłym reprezentantem Polski, a starszy o dwa lata brat Jan również występuje w PlusLidze.

Opiekun Pomarańczowych przyznaje, że przygląda się Tomaszowi Fornalowi od czasu, kiedy występował w juniorskiej reprezentacji Polski. Jest pod wrażeniem jego wysokich umiejętności technicznych. – To unikatowy siatkarz. Jego wyjątkowość polega na tym, że jest wszechstronny. Prezentuje wysoką jakość w każdym elemencie: przyjęcia, ataku, ale i serwisu, bloku czy obrony – wylicza atuty zawodnika Santilli.

– Tomasz musi zrobić kolejny krok naprzód w swojej karierze, w drużynie, która walczy o wysokie cele. U nas będzie miał okazję sprawdzić się w Lidze Mistrzów. Bez wątpienia będzie to wysokiej klasy gracz. Jastrzębski Węgiel może być ważnym punktem w jego karierze i wierzę, że zwiąże on swoje nazwisko z Klubem na dłużej, a to będzie z korzyścią dla obu stron – kontynuuje swój wywód Włoch.

Szansa od selekcjonera

Sam zainteresowany przyznaje, że odbył kilka rozmów z trenerem Santillim i stale chce podnosić swoje umiejętności. – Jastrzębski Węgiel to klub, w którym będę mógł się rozwijać i zrobić postępy. Tutaj zawsze walczy się o najwyższe cele, o medale, co będzie dla mnie ciekawym doświadczeniem – mówi Tomasz Fornal, który po ostatnim bardzo dobrym sezonie w barwach Cerradu Czarnych Radom otrzymał od selekcjonera Vitala Heynena powołanie do reprezentacji Polski.

– Fajnie, że ten okres wakacyjny spędzę na kadrze i pokażę swoje umiejętności. W tamtym roku nie udało się, ale w tym już dostałem od trenera szansę wyjazdu na turniej Ligi Narodów. Bardzo się z tego cieszę i postaram się udowodnić wszystkim, że był to dobry wybór – zapowiada nowy przyjmujący JW.

Roberto Santilli nie ma wątpliwości, że Tomasz zagości na dłużej w reprezentacji. – Uważam, że wkrótce może być ważną postacią w kadrze narodowej. Zobaczymy, czy już tego lata będzie miał okazję do szerszego zaprezentowania się w reprezentacji Polski, ale ja jestem pewien, że prędzej czy później ten moment nastąpi.

——————-

Tomasz Fornal

Ur. 31.08.1997r. w Krakowie

Wzrost/waga: 200 cm/92 kg

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 330 cm

Kluby: UKS 22 Kraków, Hutnik Dobry Wynik Kraków, Skra Bełchatów, SMS PZPS Spała, Cerrad Czarni Radom.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin