Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Tomasz Fornal na kolejne trzy sezony w Jastrzębskim Węglu!

10.12.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasz Klub związał się nową, trzyletnią umową z przyjmującym Tomaszem Fornalem.

– Nie ukrywam wielkiego zadowolenia i satysfakcji z tego, że Tomek podpisał kontrakt z nami na trzy lata. To świadczy o tym, że zawodnicy z wielkimi perspektywami, a za takiego uważam Tomka, bardzo pozytywnie postrzegają politykę Klubu i markę Jastrzębskiego Węgla – podkreśla Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Szef zarządu naszego Klubu jednocześnie dodaje:  – Tomek idealnie wpisuje się w naszą długofalową politykę rozwoju Klubu od strony sportowej. Ta nasza filozofia zakłada, że w drużynie potrzebujemy zawodników zarówno z dużym doświadczeniem, jak i młodych z potencjałem. Właśnie takich jak Tomek. Ważny jest okres przez jaki obowiązywać będzie umowa z tym zawodnikiem. Uważam bowiem, że nie da się realizować polityki klubu poprzez krótkoterminowe kontrakty. Musi być stabilizacja i długofalowa polityka. Po to, żeby można było dobrze przygotować zespół od strony szkoleniowej oraz żeby zawodnicy zżyli się ze sobą i dobrze się ze sobą czuli.

23-letni siatkarz Jastrzębskiego Węgla również nie ukrywa swojej radości z takiego obrotu spraw.

– Bardzo się cieszę z tej decyzji. To świadczy o tym, że ja się dobrze czuję w tym miejscu oraz że prezes i ludzie, którzy podejmują decyzje co do kształtu zespołu i sztabu szkoleniowego, są zadowoleni z mojej pracy, którą wykonuję w Klubie. Cieszę się, że Jastrzębski Węgiel mi zaufał – zaznacza Tomasz Fornal.

Wychowanek UKS 22 Kraków trafił do Jastrzębskiego Węgla przed sezonem 2019/2020 z drużyny Cerradu Enei Czarnych Radom. Ma sporo osiągnięć w siatkówce młodzieżowej, z których najważniejszymi są: mistrzostwo Europy i świata kadetów oraz mistrzostwo Europy i świata juniorów. Oprócz tego, zadebiutował już także w seniorskiej kadrze Polski i wywalczył z nią brązowy medal Ligi Narodów.

– W Jastrzębskim Węglu spędziłem jak dotychczas półtora roku. Jest to Klub bardzo dobrze zorganizowany, w którym zawodnicy mają odpowiednią opiekę. W tym Klubie gra się o najwyższe cele. Wykonałem tutaj duży skok pod względem sportowym i mam nadzieję, że te trzy lata które są przede mną, spędzę wraz z kolegami z zespołu owocnie i że w tym czasie zdobędziemy niejeden medal – nadmienia Fornal.

Dla trenera Luke’a Reynoldsa również jest to wspaniała wiadomość. – To wielka chwila dla kibiców Jastrzębskiego Węgla. Tomek Fornal związał się z Klubem długoterminowym kontraktem. W ciągu ostatnich dwóch sezonów zawodnik ten „rósł” pod względem umiejętności, fizyczności, a także z każdym rokiem dorastał mentalnie. Ta jego długoterminowa umowa z Klubem pozwala mu realnie patrzeć na osiągnie wspaniałych sukcesów nie tylko w obecnym sezonie, ale i w dalszej perspektywie. W rezultacie, może on zbudować naprawdę silne relacje z ludźmi wokół klubu i nazywać go swoim domem – uważa szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin