Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Timothée Carle nowym przyjmującym Jastrzębskiego Węgla!

18.06.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nowym zawodnikiem naszego Klubu został 29-letni przyjmujący reprezentacji Francji Timothée Carle.

– Najważniejszy powód, który skłonił mnie do przyjścia do Jastrzębia, to gra w najlepszych rozgrywkach na świecie i w jednej z najlepszych drużyn w tej lidze, która ma cztery cele, by wygrać każde z możliwych trofeów – mówi śmiało nowy gracz drużyny mistrzów Polski.

Carle jest dziesiątym Francuzem, który będzie reprezentował barwy Jastrzębskiego Węgla. – Wielu francuskich graczy występowało w ostatnich latach w Jastrzębskim Węglu. Oczywiście, pytałem ich o ich doświadczenia z gry w tym klubie i każdy z nich twierdził, że to była najlepsza drużyna w Polsce, klub był superprofesjonalny, a atmosfera w hali była wspaniała. W związku z tym czuję ekscytację – podkreśla nowy zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Timothée Carle jest reprezentantem swojego kraju. Z „Trójkolorowymi” brał udział m.in. w trzech turniejach Mistrzostw Europy.

Pochodzący z La Seyne-sur-Mer w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże rozpoczął swoją karierę w Narodowym Centrum Siatkówki. Pierwszym profesjonalnym klubem Carle był AS Cannes VB, w którym grał przez trzy sezony, a następnie trafił na dwa lata do GFC Ajaccio VB. Z obydwoma zespołami bił się o medale w lidze francuskiej.

Pierwszym zagranicznym klubem Timothéego było włoskie Tonno Callipo Vibo Valentia, w którym grał przez rok. Najbardziej znany publiczności jest jednak z występów Berlin Recycling Volleys, w którym łącznie spędził cztery lata, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo i Superpuchar Niemiec, a także dwa razy krajowy Puchar. Z niemieckim klubem brał udział również w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Teraz zadebiutuje w PlusLidze. – Moje oczekiwania co do przyszłego sezonu są takie, by grać na możliwie najwyższym poziomie, kontynuować zwycięską passę na każdym polu i pójść o krok dalej w Lidze Mistrzów – mówi Carle.

– Od czasu kiedy pełnię funkcję prezesa Klubu, do Jastrzębskiego Węgla trafiło siedmiu zawodników z Francji. Mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że za każdym razem był to transfer trafiony, chociaż w niektórych przypadkach kibice w to powątpiewali. Siatkarze znad Sekwany dobrze się u nas odnajdują, a że do tego prezentują wysoką jakość sportową, to jest to z korzyścią dla obu stron. Mam nadzieję, że Timothée Carle również okaże się transferowym strzałem w dziesiątkę – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Timothée Carle

Pozycja: Przyjmujący

Data i miejsce urodzenia: 30.11.1995, Toulon (Francja)

Wzrost: 199 cm

Waga: 83 kg

Zasięg w ataku: 352 cm

Zasięg w bloku: 324 cm

Przebieg kariery: Centre national de volley-ball, AS Cannes VB, GFC Ajaccio VB (FRA), Tonno Callipo Vibo Valentia (ITA), Berlin Recycling Volleys (GER).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin