Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Terminarz meczów Jastrzębskiego Węgla w sezonie 2019/2020. Dziewięć spotkań w listopadzie!

15.10.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

26 października o godzinie 20:30 wyjazdowym meczem z BKS Visłą Bydgoszcz Jastrzębski Węgiel zainauguruje rozgrywki w PlusLidze w sezonie 2019/2020.

Po blisko półrocznej przerwie siatkarze PlusLigi powrócą na ligowe boiska. W kalendarzu gier już na wstępie doszło do sporych przetasowań terminów rozgrywania spotkań. Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest rozgrywany w dniach od 5-10 stycznia 2020r. w Berlinie turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W Berlinie, obok gospodarzy – reprezentacji Niemiec, zagrają finaliści tegorocznych mistrzostw Europy – Serbia i Słowenia oraz Francja, Belgia, Bułgaria, Holandia i Czechy. Wielu reprezentantów z wymienionych wyżej krajów występuje w zespołach PlusLigi, a ci muszą być z odpowiednim wyprzedzeniem zwolnieni przez kluby, tak by na czas dotarli na zgrupowania swoich kadr narodowych przed startem turnieju, a następnie wzięli udział w turnieju.

W przypadku naszego Klubu na berliński turniej wyjadą: Francuz Julien Lyneel oraz Niemcy Christian Fromm i Lukas Kampa. Ponadto, Kanadyjczyk Graham Vigrass również będzie walczyć o przepustkę na IO w turnieju kontynentalnym pod auspicjami NORCECA.

Ze względu na to, trzy mecze z udziałem naszej drużyny zostały przełożone na listopad. Chodzi o 12., 13. oraz 14. kolejkę gier. To oznacza, że w listopadzie Pomarańczowi rozegrają łącznie dziewięć spotkań, z czego siedem przed własną publicznością! Zapowiada się więc istny siatkarski maraton!

Dodajmy, że na grudzień nie było możliwości przełożenia tych spotkań, gdyż w miesiącu tym nasz zespół – oprócz trzech kolejek ligowych – będzie miał do rozegrania trzy mecze w ramach Ligi Mistrzów.

Oprócz tego, zmianom uległy jeszcze dwa inne terminy spotkań z udziałem JW. Chodzi o mecz 15. kolejki PlusLigi z Cuprum Lubin oraz 24. kolejki z Treflem Gdańsk. W pierwszym przypadku do pojedynku z lubinianami dojdzie 5 lutego, a nie 18 stycznia, gdyż w pierwotnym terminie nasi rywale nie mają dostępnej hali.  Z kolei, starcie z gdańszczanami miało się wstępnie odbyć 14 marca, natomiast rozegrane zostanie 8 lutego, gdyż na 14-15 marca zaplanowany został turniej finałowy Pucharu Polski.

Terminarz PlusLigi może ulec dalszym korektom w zależności od wymogów PLS oraz telewizji Polsat.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin