Szymon Biniek nowym libero Jastrzębskiego Węgla!

23.06.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Miło nam poinformować, że nasz Klub podpisał kontrakt z Szymonem Bińkiem. Umowa będzie obowiązywać na najbliższy sezon z możliwością przedłużenia jej o kolejny rok.

Niespełna 25-letni zawodnik pochodzi z Nysy – miasta o wielkich siatkarskich tradycjach. W Stali Nysa – klubie dwukrotnego wicemistrza Polski, dwukrotnego brązowego medalisty MP i zdobywcy Pucharu Polski Szymon zresztą stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki. Stamtąd dostał się do PlusLigi, w której w barwach Effectora Kielce spędził trzy sezony, rozgrywając 61 spotkań.

Ostatnie dwa sezony spędził na zapleczu ekstraklasy, reprezentując najpierw AZS AGH Kraków, a następnie KPS Siedlce. W minionych rozgrywkach należał do czołowych przyjmujących Krispol 1.Ligi (obecnie Tauron 1. Liga).

– Moje oczekiwania związane z przyjściem do Jastrzębskiego Węgla są takie, by nadal się rozwijać pod względem siatkarskim. Jastrzębski Węgiel to jeden z najlepszych klubów na świecie. To moja druga szansa w PlusLidze i postaram się jej nie zmarnować – mówi nowy libero naszego Klubu.

Jednocześnie Szymon ma świadomość, że w Jastrzębskim Węglu rolę pierwszego libero pełni Jakub Popiwczak – zawodnik związany z Klubem od ośmiu sezonów, jeden z czołowych graczy na tej pozycji w kraju, powoływany do reprezentacji Polski.

– Po rozmowach z trenerem oraz członkami sztabu szkoleniowego znam swoją rolę w Jastrzębskim Węglu. Postaram się dać jak najlepszą jakość treningu. To jest moje główne zadanie. A jeżeli to się przełoży na jak największą liczbę minut spędzonych na boisku, to tym lepiej dla mnie – mówi Szymon Biniek.

O zawodniku bardzo dobre zdanie ma trener Luke Reynolds. – Szymon wraca do PlusLigi po kilku sezonach gry i pracy w pierwszej lidze. Po rozmowie z nim wnioskuję, że jest bardzo zmotywowany i zdeterminowany do tego, by nadal się rozwijać, a jednocześnie pomóc Jastrzębskiemu Węglowi w osiągnięciu celów. Jest konsekwentnym graczem, z dużą energią i facetem, który będzie „napędzać” wszystkich wokół do polepszania swych umiejętności w codziennej pracy – mówi szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Szymon Biniek

Ur. 30.07.1995r., Nysa

Wzrost: 180 cm

Waga: 80 kg

Zasięg w ataku: 320 cm

Kluby: Stal AZS PWSZ Nysa, Effector Kielce, AZS AGH Kraków, KPS Siedlce.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin