Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Szymon Biniek. Długa kwarantanna widziana oczami człowieka zdrowego [WIDEO]

27.11.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Drugi libero naszej drużyny spędził w izolacji ponad 20 dni, pomimo tego, iż był zupełnie zdrowy. Na tę sytuację złożył się koronawirus stwierdzony u jego życiowej partnerki.

W ostatnich dniach października, w trakcie tygodnia poprzedzającego wyjazd naszej drużyny na mecz z Treflem Gdańsk partnerka życiowa Szymona Bińka poczuła się gorzej, więc libero naszej drużyny został odizolowany od zespołu i w konsekwencji nie pojechał z zespołem na mecze do Gdańska oraz Suwałk.

Obojgu wykonano testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. W przypadku partnerki Szymona dał on rezultat pozytywny, natomiast nasz zawodnik otrzymał wynik negatywny. Szymon przez cały czas czuł się dobrze, w sumie wykonano mu dwa testy i oba dały u niego wynik negatywny. Ze względu jednak na dobro drużyny sztab szkoleniowy od momentu zgłoszenia sprawy przez Szymona profilaktycznie zalecił mu pozostanie w domu, a później nasz zawodnik podlegał już decyzjom sanepidu.

Łącznie spędził on na kwarantannie ponad 20 dni. – Pierwsze dwa-trzy dni były super. Wiadomo, przy naszym trybie życia, można było odpocząć. Później jednak człowiek zaczyna mieć za dużo energii i ja zacząłem szukać dla siebie zajęć typu tabata czy joga. Szukałem czegokolwiek, co pomogłoby zabić czas i pozostać w jakiejkolwiek formie fizycznej – mówi Szymon Biniek, który powrócił już do treningów.

Całość rozmowy z libero Jastrzębskiego Węgla znajduje się poniżej.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin