Szybka wygrana w lidze przed wyjazdem do Turcji

25.03.2023 Autor: Marcin Fejkiel

W meczu 29. kolejki PlusLigi nasza drużyna pokonała na wyjeździe Cerrad Enea Czarnych Radom 3:0.

Pierwszy punkt w sobotnim spotkaniu zdobyli gospodarze po ataku z lewego skrzydła. W naszych pierwszych ofensywnych akcjach brylował atakujący Stephen Boyer. Kiedy po zagrywce Moustaphy M’Baye piłka została w rękach Mateuszowi Masłowskiemu, wynik brzmiał 5:3. Kolejna punktowa zagrywka z naszej strony, tym razem autorstwa Trevora Clevenota, poskutkowała rezultatem 8:5. Skuteczny atak Jakuba Macyry utrzymał naszą trzypunktową przewagę (10:7). Udany blok M’Baye na Pawle Rusinie zwiększył nasze prowadzenie do czterech „oczek” (12:8). As serwisowy Bartosza Firszta zmniejszył naszą przewagę (13:11), ale trzy skuteczne akcje Clevenota uspokoiły sytuację z naszego punktu widzenia (16:11). Efektowny blok Macyry na Timo Tammemie, a następnie sprytny „skrót” w wykonaniu Boyera złożyły się na wynik 19:12 dla JW. W końcówce seta na placu gry pojawili się na podwójnej zmianie Jan Hadrava i Eemi Tervaportti. Dwie ostatnie akcje w premierowej partii należały do Tomasza Fornala, który najpierw mocnym, a potem lekkim atakiem nie dał szans rywalom (25:16).

W drugą część meczu weszliśmy prowadząc po nieudanej zagrywce radomian. Dwa razy świetnie w ataku pokazał się M’Baye (3:3). Zaraz potem Clevenot zatrzymał w pojedynkę blokiem Damiana Schulza. Po kolejnej skutecznej kiwce naszego francuskiego przyjmującego znów byliśmy z przodu (6:5). Autowy atak Firszta, a następnie blok na tym przyjmującym radomskiej drużyny pozwolił nam zyskać trzy „oczka” zapasu (11:8). Później zespół gospodarzy zbliżył się punktowo do naszej ekipy (12:11), ale pościg radomian ostudził Macyra. Radomska drużyna miała w górze piłkę na remis, ale Clevenot świetnym plasem znów utrzymał naszą dwupunktową przewagę. Chwilę potem Fornal popisał się okazałym blokiem (15:12). Po dwóch asach serwisowych Clevenota prowadziliśmy 18:12. Podobnie jak w pierwszej partii na boisku pojawili się Hadrava i Tervaportti. Nasz zespół do końca seta kontrolował wynik i po akcji, w której Daniel Gąsior zepsuł zagrywkę, wygrał drugiego seta w stosunku 25:15.

Na trzeciego seta na placu gry oprócz graczy z podwójnej zmiany mieliśmy jeszcze Rafała Szymurę, który zastąpił Fornala. Gospodarze otworzyli go od prowadzenia, ale po kontrze Clevenota (świetna wystawa Macyry!) i dwóch asach serwisowych Hadravy wynik brzmiał 5:2. To było równoznaczne z przerwą na żądanie trenera Pawła Woickiego. Atak Tervaporttiego z drugiej piłki utrzymał nasz stan posiadania (7:4). Od stanu 8:5 radomianie zdołali doprowadzić do remisu przy serwisie Wiktora Nowaka (8:8). Nasz zespół odpowiedział tym samym po wejściu Szymury w pole serwisowe. Nasz przyjmujący nie serwował może mocno, ale w sposób urozmaicony, a to stwarzało nam okazję do kontr. W nich bezlitosny dla rywali z Radomia był Clevenot (11:8). Po asie serwisowym Schulza radomianie mieli tylko punkt straty do JW, ale punktowa zagrywka Clevenota ponownie dała nam głębszy oddech (15:12). Przy stanie 17:14 Cerrad Enea Czarni raz jeszcze nas przycisnęli (zagrywki Nowaka), tym razem doprowadzając do remisu (17:17). I tym razem nie straciliśmy głowy i odjechaliśmy radomianom na trzy „oczka” (20:17). Kiedy przy wyniku 22:18 straciliśmy dwa punkty z rzędu, trener Marcelo Mendez wziął czas dla swojej ekipy. Po pauzie zrobiliśmy przejście dzięki skutecznej akcji Clevenota (23:20). Meczbole zapewnił nam Hadrava, a akcję na wagę wygranej w secie i całym meczu sfinalizował Clevenot.

MVP: Trevor Clevenot.

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)

Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz, Nowak, Lemański, Tammemaa, Firtsz, Rusin, Masłowski (libero) oraz Gąsior, West, Łukasik

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Macyra, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Hadrava, Szymura