Szósty z rzędu wyjazd Pomarańczowych. Tym razem do Lubina

Opublikowany przez 4 lutego, 2020 15:38

Rozmiar czcionki : A- A A+

W środę o godzinie 18:00 nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin.

Będzie to zaległe spotkanie z 15. serii gier PlusLigi. W pierwotnym terminie (17-19 stycznia) gospodarze mieli zajętą halę ze względu na Międzynarodową Wystawę Psów i zawnioskowali o jego przełożenie na inny dzień. Nasz Klub na to przystał i jednocześnie wykorzystał tamten wolny termin na rozegranie… zaległego meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów w Kazaniu. Jak zakończyło się spotkanie w stolicy Tatarstanu, wszyscy doskonale pamiętamy…

Środowe starcie z Cuprum Lubin będzie dla naszej ekipy szóstym meczem z rzędu na wyjeździe. Chociaż w tym czasie Pomarańczowi mieli za rywali kolejno: wspomniany wyżej Zenit Kazań, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Halkbank Ankarę oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki, to wygrali cztery z pięciu tych pojedynków, ulegając jedynie liderom PlusLigi z Warszawy.

Dopiero po ostatnim meczu w Suwałkach nasza drużyna powróciła na Śląsk z długich z wojaży. – Trochę odpoczęliśmy. Po przyjeździe z Suwałk zawodnicy mieli półtora dnia wolnego, z indywidualnymi zajęciami na siłowni. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Pomimo zmęczenia potrafimy się zmobilizować i grać dobrze – mówi Leszek Dejewski, asystent Slobodana Kovacia.

Nasz najbliższy przeciwnik wygrał swoje dwa ostatnie spotkania – z Asseco Resovią Rzeszów oraz GKS-em Katowice, dzięki czemu „wskoczył” do czołowej ósemki premiowanej awansem do fazy play off. To zwiastuje kolejne trudne zadanie, jakie stoi przed naszym zespołem.

Podchodzimy do tego meczu, jak do każdego innego. Lubinianie ostatnio wygrywają i pewnie chcą zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Wystąpimy w roli faworyta, ale trzeba będzie uważać, żeby nie dostać „po głowie” – przestrzega drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Początek środowego meczu w hali RCS Lubin o godzinie 18:00. Mecz ten nie będzie transmitowany przez Telewizję Polsat.

Zapraszamy zatem na nasze kanały informacyjne, gdzie będziemy relacjonować to spotkanie.