Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Szósty z rzędu wyjazd Pomarańczowych. Tym razem do Lubina

04.02.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W środę o godzinie 18:00 nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin.

Będzie to zaległe spotkanie z 15. serii gier PlusLigi. W pierwotnym terminie (17-19 stycznia) gospodarze mieli zajętą halę ze względu na Międzynarodową Wystawę Psów i zawnioskowali o jego przełożenie na inny dzień. Nasz Klub na to przystał i jednocześnie wykorzystał tamten wolny termin na rozegranie… zaległego meczu 1. kolejki Ligi Mistrzów w Kazaniu. Jak zakończyło się spotkanie w stolicy Tatarstanu, wszyscy doskonale pamiętamy…

Środowe starcie z Cuprum Lubin będzie dla naszej ekipy szóstym meczem z rzędu na wyjeździe. Chociaż w tym czasie Pomarańczowi mieli za rywali kolejno: wspomniany wyżej Zenit Kazań, Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Halkbank Ankarę oraz MKS Ślepsk Malow Suwałki, to wygrali cztery z pięciu tych pojedynków, ulegając jedynie liderom PlusLigi z Warszawy.

Dopiero po ostatnim meczu w Suwałkach nasza drużyna powróciła na Śląsk z długich z wojaży. – Trochę odpoczęliśmy. Po przyjeździe z Suwałk zawodnicy mieli półtora dnia wolnego, z indywidualnymi zajęciami na siłowni. Jesteśmy w dobrej dyspozycji. Pomimo zmęczenia potrafimy się zmobilizować i grać dobrze – mówi Leszek Dejewski, asystent Slobodana Kovacia.

Nasz najbliższy przeciwnik wygrał swoje dwa ostatnie spotkania – z Asseco Resovią Rzeszów oraz GKS-em Katowice, dzięki czemu „wskoczył” do czołowej ósemki premiowanej awansem do fazy play off. To zwiastuje kolejne trudne zadanie, jakie stoi przed naszym zespołem.

– Podchodzimy do tego meczu, jak do każdego innego. Lubinianie ostatnio wygrywają i pewnie chcą zająć jak najwyższe miejsce w tabeli. Wystąpimy w roli faworyta, ale trzeba będzie uważać, żeby nie dostać „po głowie” – przestrzega drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Początek środowego meczu w hali RCS Lubin o godzinie 18:00. Mecz ten nie będzie transmitowany przez Telewizję Polsat.

Zapraszamy zatem na nasze kanały informacyjne, gdzie będziemy relacjonować to spotkanie.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin