Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Sylwetka nowego szkoleniowca Pomarańczowych

16.12.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Nowym trenerem Jastrzębskiego Węgla został Roberto Santilli, który zastąpił na tym stanowisku Ferdinando De Giorgiego.

Dla 53-letniego szkoleniowca z Włoch będzie to powrót po ośmiu latach na ławkę trenerską naszego Klubu. Santilli prowadził Jastrzębski Węgiel w latach 2007-2010. Był to owocny okres dla naszego Klubu pod względem wywalczonych trofeów. Urodzony w Rzymie szkoleniowiec zdobył z naszym Klubem kolejno:

– brązowy medal mistrzostw Polski w sezonie 2008/2009

– srebrny medal Pucharu Challenge w Izmirze sezonie 2008/2009

– jedyny w historii Klubu Puchar Polski w Bydgoszczy w roku 2010

– oraz srebrny medal PlusLigi w sezonie 2009/2010.

Po jakże udanym sezonie 2009/2010 otrzymał on wraz z największą gwiazdą ówczesnej drużyny Pawłem Abramowem ofertę z rosyjskiego klubu Iskra Odińcowo, z której skorzystał. W silnej lidze rosyjskiej wywalczył brązowy medal, a następnie wrócił do swojej ojczyzny, do klubu Andreoli Latina. Na przełomie 2014 i 2015 roku ponownie trafił do PlusLigi, by objąć dołujący w ligowej tabeli MKS Banimex Będzin. W zagłębiowskim klubie poradził sobie świetnie, znacząco poprawiając wyniki drużyny.

Roberto z powodzeniem pracował również w reprezentacjach narodowych. Z kadrą juniorską swojego kraju zdobył złoty medal ME w 2002 roku w Katowicach. W 2014 roku był asystentem w sztabie szkoleniowym reprezentacji Niemiec dowodzonej przez Vitala Heynena. Podczas Mistrzostw Świata w Polsce wywalczył z nią w Spodku sensacyjny brązowy medal mistrzostw świata. W lutym 2015 roku został zatrudniony przez siatkarską federację Australii, w której po ponad roku pracy zastąpił go inny były szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla, Mark Lebedew.

Po epizodzie z kadrą Australii po Roberto raz jeszcze sięgnęła PlusLiga. Tym razem był to olsztyński Indykpol AZS. Z klubem z Warmii i Mazur w minionych rozgrywkach Włoch osiągnął bardzo dobre czwarte miejsce, tocząc wyrównane boje w półfinale z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Teraz wraca do miejsca, w którym – jak wielokrotnie przyznawał – czuł się jak w domu…

Witamy ponownie w Jastrzębskim Węglu!

Przebieg kariery trenerskiej: Lazio Volley, Alpitour Traco Cuneo, Mondovì VBC, Gallo Gioia del Colle, Boomerang Verona, Lube Banca Marche Macerata, Icom Latina, Tonno Callipo Vibo Valentia, Tiscali Cagliari, Jastrzębski Węgiel, Iskra Odińcowo, Andreoli Latina, MKS Banimex Będzin, reprezentacja Australii, Indykpol AZS Olsztyn.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin