Świetny występ na tydzień przed PP

18.02.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W rozegranym meczu 25. kolejki PlusLigi nasza drużyna pokonała w bardzo dobrym stylu na wyjeździe ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. Był to dobrze zwiastujący mecz przed przyszłotygodniowym turniejem finałowym Tauron Pucharu Polski rozgrywanym także w stolicy Małopolski.

W dzisiejszy mecz zdecydowanie lepiej wszedł nasz zespół. Pierwszy punkt zdobył Tomasz Fornal. Błąd w ataku po stronie rywali dawał nam już na początku tego spotkania dwupunktową przewagę (0:2). Trzy „oczka” zaliczki pojawiły się na naszym koncie po efektownym bloku Jurija Gladyra na środku siatki (2:5). Po tej akcji w polu zagrywki pojawił się Moustapha M’Baye, który swoim technicznym serwisem skutecznie rozbijał linię przyjęcia Barkomu Każany Lwów (2:7). Kolejny blok Gladyra, tym razem w parze z Fornalem, skutkował zbudowaniem przez jastrzębian siedmiopunktowej zaliczki (4:11). Gladyr niedługo później popisał się również w elemencie zagrywki. Posłał dwa „asy”, jeden z nich nawet po czasie dla drużyny przeciwnej. Trzeci serwis natomiast okazał się lżejszy, lecz niemniej skuteczny, z czego skorzystał następnie Trevor Clevenot w ataku (5:15). W kolejnych akcjach widowiskowymi obronami zabłysnął Jakub Popiwczak, a dzieła dokończył wtedy Stephen Boyer na skrzydle (6:17). Następnie atakujący naszej drużyny zanotował spektakularny blok na zawodniku drużyny przeciwnej (6:18). Kiedy kolejny raz po naszej stronie zagrywał M’Baye, Fornal dwukrotnie popisał się świetnymi akcjami w obronie na linii dziewiątego metra, a akcję w ataku kończył Clevenot (8:23). Piłkę setową zapewnił nam atak Gladyra na środku (10:24). Tak samo zakończyliśmy tę partię, po mocnym serwisie Boyera (10:25)

Galeria z meczu. Foto Magdalena Kowolik.

Galeria z trybun. Foto Magdalena Kowolik.

Drugiego seta rozpoczęły wyrównane wymiany. Po zablokowaniu ataku Boyera, drużyna Barkomu Każany Lwów wyszła na jednopunktowe prowadzenie (4:3). Na szczęście atakujący Jastrzębskiego Węgla już przy kolejnej okazji odrobił straty, serwując „asa” (4:5). Po kolejnym mocnym serwisie, Fornal zapunktował atakiem zza linii trzeciego metra (4:6). Następny punkt do przewagi dorzucił Gladyr, kolejny raz bezpośrednio z pola serwisowego (6:9). Później to przeciwnicy przyczynili się do zbudowania przez nasz zespół czteropunktowego prowadzenia, kiedy to popełnili błąd w ataku (6:10). Po tej akcji zawodnicy Barkomu Każany Lwów zaczęli odrabiać straty. Po zablokowaniu Boyera, zbliżyli się do nas na dwa punkty (8:10). Niedługo zajęło naszemu atakującemu odpłacenie się rywalom w tym samym elemencie (8:12). Po mocnym serwisie Fornala, Boyer znowu zdołał zdobyć punkt, tym razem w kontrze (10:15). Sześciopunktowa zaliczka pojawiła się na naszym koncie po kolejnym bloku Boyera (11:17). Na zagrywce był wtedy środkowy M’Baye, który w kolejnej akcji zaprezentował świetne umiejętności w elemencie obrony, z czego znowu skorzystał francuski „napastnik” (11:18). Przy zagrywce drugiego z naszych środkowych, dobry użytek z obronionej piłki zrobił Fornal (15:22). Piłkę setową zapewniliśmy sobie po ataku M’Baye na środku (17:24). Nasi dzisiejsi rywale zdołali obronić setbola jeszcze trzy razy. Najpierw za sprawą błędu po naszej stronie, następnie zablokowali Clevenota na skrzydle, a na koniec „asa” posłał Julius Firkal. Seta przy stanie 20:24 zamknął Jan Hadrava po swoim ataku.

Trzecia partia ułożyła się podobnie do pierwszego seta. Najpierw po kolejnej spektakularnej obronie Popiwczaka zapunktował Clevenot, wyprowadzając nas na dwupunktowe prowadzenie (1:3). Nie gorszy w elemencie defensywy był dziś Fornal, dzięki któremu to Boyer zakończył akcję swoim atakiem (2:5). Następna obrona Popiwczaka i następny atak Clevenota dawały nam już cztery „oczka” zaliczki (3:7). Po czasie dla szkoleniowca ukraińskiej drużyny, poprawiliśmy swoją sytuację za sprawą bloku Gladyra (3:8). Po efektownym bloku Benjamina Toniuttiego, dzieła dokończył nasz atakujący, dokładając kolejne punkty do przewagi (4:10). Następnie asem serwisowym popisał się również Clevenot (4:11). W późniejszej części tej partii, podobnie zapunktował drugi z naszych przyjmujących (9:17). Kolejna akcja przy serwisie Fornala została zakończona widowiskowym atakiem Boyera po ciasnym skosie (9:18). Dobrze pod siatką czuł się dziś Toniutti, który po walce na środku zdołał wywalczyć piłkę na naszą stronę, z czego skutecznie skorzystał Fornal (13:23). Piłkę setową zapewnił nam błąd rywali w elemencie zagrywki. Mecz zakończył atak z drugiej linii Clevenota, po serwisie kapitana Jastrzębskiego Węgla (14:25).

MVP: Jurij Gladyr.

Barkom Każany Lwów – Jastrzębski Węgiel 0:3 (10:25, 20:25, 14:25)

Barkom Każany Lwów: Tupczij, Yenipazar, Szczurow, Smoliar, Kvalen, Firkal, Kanajew (libero) oraz Holoven, Kucher, Szewczenko

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin