Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Stephen Boyer dołącza do Jastrzębskiego Węgla! [WIDEO]

01.06.2021 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Jest nam miło poinformować, że nowym atakującym naszego Klubu został 25-letni reprezentant Francji Stephen Boyer. Umowa z francuskim zawodnikiem będzie obowiązywać przez najbliższe dwa sezony.

– Zdecydowałem się na podpisanie kontraktu z Jastrzębskim Węglem, ponieważ wierzę w ten projekt, a dodatkowo będę w nim uczestniczył wspólnie z najlepszym rozgrywającym na świecie – uśmiecha się Boyer.

25-latek pochodzi z Saint-Denis, stolicy leżącej na Oceanie Indyjskim francuskiej Wyspy Reunion. Na Stary Kontynent przybył w wieku 13 lat. W ojczyźnie pierwsze siatkarskie kroki stawiał w ośrodku szkoleniowym w Bordeaux, trenując w klubie Merignac. Później był objęty centralnym szkoleniem w Montpellier. Jego pierwszym profesjonalnym klubem był GFC Ajaccio Volley-Ball, do którego trafił w wieku 18 lat.

Na talencie Boyera szybko poznano się w klubie Chaumont VB, gdzie trafił w 2015 roku. Z klubem z regionu Grand Est wywalczył mistrzostwo kraju, Superpuchar oraz wicemistrzostwo Francji. Wystąpił z nim również w Lidze Mistrzów. W lidze francuskiej dwukrotnie był wybierany najlepszym atakującym rozgrywek, a w 2018 roku jako zawodnik Chaumont VB został MVP ligi.

Po czterech sezonach spędzonych w rodzimej lidze Stephen przeniósł się na Półwysep Apeniński, zasilając Calzedonię Weronę. Z klubem z „miasta zakochanych” rozstał się listopadzie zeszłego roku, tym razem kierując swoje kroki na Półwysep Arabski. W Katarze w sumie reprezentował barwy dwóch klubów – najpierw w lidze grał w Al Arabi, a później w Pucharze Emira – w Al Rayyan. Z tym drugim klubem wywalczył w kwietniu wspomniane trofeum.

Boyer jest wielokrotnym reprezentantem Francji. Z ekipą Trójkolorowych w 2017 wygrał Ligę Światową, a rok później – już pod egidą Ligi Narodów – kadra Francji zdobyła srebro tych rozgrywek. Obecnie bierze udział w tegorocznej edycji VNL odbywającej się we włoskim Rimini.

Nasz nowy atakujący będzie szóstym Francuzem w barwach Jastrzębskiego Węgla. – Słyszałem wiele o Klubie i jestem podekscytowany faktem, że będę mógł w nim występować. Rzecz jasna były to wyłącznie superlatywy – mówi Boyer.

– Tak jak wcześniej zapowiadałem, skład Jastrzębskiego Węgla na przyszły sezon będzie wzmocniony. Jesteśmy mistrzem kraju, który nadal chce sięgać po najwyższe laury w Polsce, a ponadto czekają nas występy w Lidze Mistrzów. Do tego potrzeba mocnej i szerokiej kadry. Stephen Boyer jest zawodnikiem o wysokich umiejętnościach siatkarskich, reprezentantem Francji, o może trochę „niespokojnej duszy”, ale był bardzo zdeterminowany, by u nas grać. Wierzę, że obu stronom ten mariaż wyjdzie na dobre – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

 

Stephen Boyer

Ur. 10.04.1996r. Saint-Denis (Reunion)

Wzrost: 196 cm

Waga: 77 kg

Zasięg w ataku: 355 cm

Zasięg w bloku: 334 cm

Kluby: GFC Ajaccio Volley-Ball (FRA), Chaumont Volley-Ball (FRA), Calzedonia Werona (ITA), Al Arabi S.C. (QAT), Al Rayyan S.C. (QAT).

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin