Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Startuje czwarta edycja PreZero Grand Prix.

17.08.2023 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Już dziś startuje czwarta edycja PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Turniej powrócił do Gdańska, w którym wygraliśmy pierwszą odsłonę tych rozgrywek.

Letnie Grand Prix swoją pierwszą edycję miało w 2020 roku. Aby urozmaicić sezon przedwcześnie zakończony przez pandemię koronawirusa, władze Polskiej Ligi Siatkówki S.A. wpadły na pomysł organizacji imprezy na piasku, która pełniłaby funkcję rozrywkową dla spragnionych gry kibiców oraz przygotowawczą do ponownego startu PlusLigi.

Jako że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i stanowi ciekawą odmianę od meczów siatkówki halowej, szefowie PLS S.A. nie zaprzestali organizacji turnieju.

Wracamy do Gdańska. W pierwszej edycji PreZero Grand Prix wygraliśmy tam cały turniej, także mamy dobre wspomnienia z tym miastem – wspomina Rafał Szymura, kapitan Jastrzębskiego Węgla na czas letnich rozgrywek.

Z uwagi na fakt, że równocześnie z tą imprezą toczy się rywalizacja na siatkarskiej arenie międzynarodowej, większość „podstawowego” składu Jastrzębskiego Węgla przebywa obecnie na zgrupowaniach swojej kadry narodowej, dlatego Szymura podkreśla:

Będziemy tam w bardzo eksperymentalnym składzie, więc mamy nadzieję, że pokażemy, na co nas stać. Jest to zupełnie inna siatkówka niż ta typowa plażowa, w której gra się dwóch na dwóch. Będzie nas czterech na zasadach halowych, także wszystko jest otwarte, a my będziemy się na pewno dobrze bawić.

Jastrzębski Węgiel meczem o 11:30 z Eneą Czarnymi Radom zainauguruje rozgrywki PreZero Grand Prix. Transmisja dostępna na sportowych kanałach Polsatu.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin