Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Stanisław Wawrzyńczyk zakończył współpracę z Jastrzębskim Węglem. Dziękujemy! [WIDEO]

13.10.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W zeszłym tygodniu dobiegła końca przygoda 30-letniego przyjmującego z naszym Klubem.

Pochodzący z Wejherowa siatkarz był związany z Jastrzębskim Węglem przez…trzy miesiące. – Był to zdecydowanie najkrótszy kontrakt w mojej karierze. Myślę, że mało który zawodnik miał taki kontrakt wcześniej, ale była to fajna przygoda. Cieszę się, że taka opcja się pojawiła – mówi sam zainteresowany.

Przypomnijmy: Stanisław dołączył do naszej drużyny w okresie przygotowawczym do sezonu 2020/2021. Transfer ten wynikał z faktu, że inny z naszych przyjmujących, Michał Gierżot otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i przez całe lato brał udział w przygotowaniach tej kadry do występu w Mistrzostwach Europy U-20, a następnie pojechał na czempionat do Czech.

– Zostałem bardzo ciepło przyjęty w drużynie i na pewno był to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy klub, w którym byłem. Z każdej strony odczuwałem tutaj pełen profesjonalizm – stwierdził Stanisław Wawrzyńczyk.

Stanisław pomagał drużynie w codziennych treningach, a także wystąpił w Lidze Letniej na piasku. Jego siatkarskie doświadczenie (10 seniorskich klubów w CV w tym pięć zagranicznych, srebrny medal Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej) bardzo się przydało. Wychowanek UKS Omega Gdynia był filarem ekipy, która triumfowała w pierwszych rozgrywkach Pre Zero Grand Prix PLS. W sześciu meczach turnieju zdobył on 66 punktów!

– Staszek był cennym nabytkiem naszego zespołu w ostatnich trzech miesiącach. Człowiek kulturalny, zawsze zachowujący się bardzo profesjonalnie. Staszek był także istotnym graczem naszej drużyny w pierwszym, historycznym turnieju Letniej Grand Prix, pełniąc rolę lidera i kluczowego współautora tego sukcesu. Od siebie, sztabu i zawodników życzymy Staszkowi wszystkiego najlepszego na dalszą część sezonu i mamy nadzieję, że wkrótce znów go zobaczymy – mówi Luke Reynolds, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

Po zakończeniu współpracy z naszym Klubem Stanisław Wawrzyńczyk dołączy do drugoligowego klubu Czarni Rząśnia.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin