Stanisław Wawrzyńczyk dołącza do Jastrzębskiego Węgla

15.07.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Z przyjemnością informujemy, że do drużyny dowodzonej przez trenera Luke’a Reynoldsa dołączył przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk.

Kontrakt z 30-letnim zawodnikiem będzie obowiązywał przez najbliższe trzy miesiące. Konieczność pozyskania przez nasz Klub kolejnego przyjmującego wynika z faktu, że Michał Gierżot otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i wraz z nią będzie przez całe lato przygotowywał się do występu w Mistrzostwach Europy U-20 w Brnie (26.09-04.10.2020).

Stanisław pomoże więc drużynie w codziennych treningach, wystąpi w Letniej Grand Prix na piasku, a także będzie w zespole w początkowej fazie nowego sezonu w PlusLidze. Później zasili on szeregi drugoligowego klubu Czarni Rząśnia.

– Staszek przychodzi do nas po wielu latach gry za granicą i zdobywania cennego doświadczenia na boiskach w Polsce, jak i Europie. Moje pierwsze wrażenia związane z osobą Staszka są takie, że jest niezwykle profesjonalny i świetnie operuje piłką. Jego obecność w składzie wniesie określoną wartość do naszych zajęć i pozwoli drużynie kontynuować treningi na wysokim poziomie – mówi Luke Reynolds, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Nie miałem w planach na ten sezon grania w profesjonalnym klubie, ponieważ zdecydowałem, że chcę się poświęcić rodzinie i być przy niej. Od stycznia tego roku jestem tatą i to był jeden z powodów mojej decyzji. Gdy otrzymałem krótkoterminową ofertę z klubu z Jastrzębia, był to swego rodzaju kompromis w decyzji, którą podjąłem, ponieważ mogę profesjonalnie grać w siatkówkę, a te trzy miesiące nie zaburzą mocno moich planów bycia przy najbliższych. Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Jastrzębskiego Węgla, będę mógł sprawdzić się w tej grupie i dołożyć przez ten okres swoją cegiełkę do końcowych sukcesów w tym sezonie – mówi Stanisław Wawrzyńczyk.

Stanisław Wawrzyńczyk

Ur. 04.01.1990r., Wejherowo

Wzrost: 200 cm

Waga: 98 kg

Zasięg w ataku: 350 cm

Zasięg w bloku: 332 cm

Kluby: UKS Omega Gdynia, GTS Stoczniowiec Gdańsk, Al Caudry VB (FRA), Lotos Trefl Gdańsk, MUKS Joker Piła, UMKS Kęczanin Kęty, SK Posojilnica Aich/Dob (AUT), AZS Częstochowa, VK Ekonom SPU Nitra (SVK), VO Przybram (CZE), SCMU Krajowa (ROM), Czarni Rząśnia

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin