Spotkanie z autorem biografii Arkadiusza Gołasia przy okazji meczu z Zenitem Kazań

Opublikowany przez 29 stycznia, 2018 14:14

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższą środę przy okazji spotkania 4. kolejki Ligi Mistrzów w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej będzie możliwość spotkania z Piotrem Bąkiem, autorem książki „Arkadiusz Gołaś. Przerwana podróż”.

Biografia byłego reprezentanta Polski, który zginął tragicznie 16 września 2005 roku, została ona napisana  we współpracy z rodziną i bliskimi.

Zwyczajny, skromny chłopak. Tak mówili o nim ci, którzy kiedykolwiek spotkali go na swojej drodze. I choć przyjaciele i znajomi wiedzieli, że potrafił także dobrze się zabawić, a w złości rozbić telefon o ścianę, wszyscy pozostawali zgodni co do jednego: był jednym z największych talentów w historii polskiej siatkówki.

Tragiczny wypadek na autostradzie w Austrii sprawił, że marzenia 24-letniego Arkadiusza Gołasia w jednym momencie zostały brutalnie przerwane – niespełna dwa miesiące po ślubie z Agnieszką i osiem dni po zakończeniu mistrzostw Europy, w których z reprezentacją Polski zajął piąte miejsce…

Piotr Bąk postanowił zadbać o to, by pamięć o tym wyjątkowym siatkarzu nigdy się nie zatarła. Rozmawiając z jego siostrą, rodzicami, trenerami, kolegami z internatu, klubów i reprezentacji Polski, stworzył niezwykle osobisty portret Arka Gołasia – wielkiego sportowca i człowieka.

Ta książka nie jest kolejną zwykłą biografią. To piękny hołd oddany komuś, kto siatkówce poświęcił się bez reszty. I do dziś pozostał w sercach kibiców z całej Polski.

Stoisko autorskie będzie zlokalizowane przy wyjściu głównym w hali od godziny 19:00. Książka Piotr Bąka jest nominowana plebiscycie na Sportową Książkę Roku 2017. Przy pełnej mobilizacji środowiska siatkarskiego, biografia sportowca z Ostrołęki ma duże szanse na zwycięstwo w konkursie. Głosy na pozycję wydaną pod patronatem Siatkowka24.com można oddawać pod linkiem http://pl.sportowaksiazkaroku.pl/.

Książka w promocyjnej cenie dostępna jest na www.idz.do/s24-arkadiusz-golas.