Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Spotkanie wigilijne Jastrzębskiego Węgla [FOTO]

21.12.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W piątek w Jastrzębskim Węglu odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne.

Udział w nim wzięli: prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla, prokurenci zarządu oraz członkowie rady nadzorczej naszego Klubu, przedstawiciel zarządu partnera strategicznego Klubu – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., dyrektorzy kopalni Borynia-Zofiówka-Jastrzębie wchodzących w skład JSW, sztab szkoleniowy oraz pierwszy zespół Jastrzębskiego Węgla, trenerzy i adepci Akademii Talentów, pracownicy obiektu sportowego w Szerokiej, grono pedagogiczne Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego JW, pracownicy administracji Klubu, a także osoby na co dzień współpracujące z klubem.

GALERIA ZDJĘĆ (FOT. ARKADIUSZ MODLIŃSKI).

– To był dobry rok dla Jastrzębskiego Węgla – powiedział na wstępie prezes zarządu Jastrzębskiego Węgla Adam Gorol, odwołując się do brązowego medalu wywalczonego przez pierwszy zespół w minionym sezonie oraz powrotu Akademii Talentów z Żor do Jastrzębia-Zdroju.

W spotkaniu wigilijnym uczestniczyło ponad 150 osób. Zwracając się do wszystkich zgromadzonych  w sali NOT przy Ruchu Borynia szef zarządu naszego klubu stwierdził: – Jesteśmy największą rodziną siatkarską w Polsce!

Szczególne podziękowania sternik Jastrzębskiego Węgla skierował do partnera strategicznego Klubu – Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A., a ściślej na ręce Artura Wojtkowa, zastępcy prezesa zarządu JSW ds. pracy i polityki społecznej. – Jeśli mówimy o takiej strukturze organizacyjnej Klubu, ambitnych celach i marzeniach, to możemy je realizować tylko z tak dużym Partnerem. Mówię „JSW”, ale to zarząd Spółki podejmuje te trudne i odpowiedzialne decyzje związane z finansami. Serdeczne podziękowania składam na ręce prezesa Artura Wojtkowa. Bez Was nie bylibyśmy w tym miejscu. Jesteśmy dumni, że możemy z Wami pracować i Was reprezentować – podkreślał prezes Adam Gorol. A następnie przeszedł do składania wszystkim obecnym na spotkaniu świątecznych życzeń.

Prezes Artur Wojtków przyznał, że bardzo cieszy się z faktu bycia w siatkarskiej rodzinie Jastrzębskiego Węgla. – Budujący jest dla mnie widok tak licznej młodzieży z Akademii Talentów, bardzo dobrych zawodników pierwszego zespołu oraz trenerów, jak również wysokiej klasy działaczy Klubu – mówił przedstawiciel Partnera Strategicznego Klubu. Dodał, że jego zadaniem jest zorganizowanie środków na funkcjonowanie siatkówki w Jastrzębiu-Zdroju.

– Siatkówka na wysokim poziomie wiąże się z dużymi pieniędzmi. Robimy wszystko, by nadal utrzymać ten wysoki poziom. W tym roku podjęliśmy decyzję o finansowaniu Klubu na następne trzy lata. Rolą działaczy jest to, by dobrze zainwestować te pieniądze, aby Klub osiągał znaczące wyniki w PlusLidze oraz w siatkówce młodzieżowej – poinformował zgromadzonych prezes Artur Wojtków.

Mówiąc o strukturze Jastrzębskiego Węgla porównał ją do piramidy, na szczycie której jest sponsor strategiczny, następnie sztab szkoleniowy i pierwszy zespół, a jej najniższym szczeblem jest młodzież. Pierwszemu zespołowi życzył on sukcesu w 2020 roku, natomiast adeptom Akademii Talentów kontynuacji dotychczasowych osiągnięć, a wszystkim pozostałym pracownikom Klubu wszelkiej pomyślności.

Poproszony o głos trener Slobodan Kovać przyznał, iż cieszy się, że jest mu dane pracować w tak wielkim i ambitnym klubie, jak Jastrzębski Węgiel. Natomiast kapitan zespołu Lukas Kampa przyznał, że w Jastrzębskim Węglu czuje się, jak w domu. Przedstawiciele drużyny w imieniu zespołu złożyli życzenia świąteczne, zaś Kampa zadedykował wszystkim na ten czas taką oto sentencję: „Im jesteś starszy, tym bardziej doceniasz to, że prezentów nie znajduje się pod choinką, a przy świątecznym stole, gdy siedzą wraz z Tobą”.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin