Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Sobota w Nysie. Jastrzębski Węgiel powalczy o przedłużenie świetnej serii

07.01.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

8 stycznia o godzinie 20:30 nasz zespół zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Nysa. Transmisja meczu – w Polsacie Sport Extra.

Jastrzębski Węgiel udanie zainaugurował swoje występy w 2022 roku. W meczu rozpoczynającym rundę rewanżową fazy zasadniczej pokonał u siebie LUK Lubin 3:0. Licząc z rozgrywkami Ligi Mistrzów oraz Pucharu Polski nasz zespół wygrał osiem meczów z rzędu bez straty seta!

Teraz przed ekipą dowodzoną przez trenera Andreę Gardiniego wyjazdowy pojedynek ze Stalą Nysa. Drużyna z Opolszczyzny okupuje ostatnie miejsce w tabeli, natomiast nasz zespół jest drugi w ligowym rankingu.

Kapitan Jastrzębskiego Węgla Benjamin Toniutti podchodzi z respektem do przeciwnika i uważa, że sobotnia konfrontacja nie będzie należeć do łatwych.

Nasza seria zwycięstw może imponować. Osiem wygranych spotkań bez straty seta dodaje pewności siebie, ale teraz przed nami mecz z zespołem, który chce zachować miejsce w PlusLidze. Dla nich każde spotkanie jest na wagę złota, więc w starciu z nami nie będą mieli nic do stracenia. Dlatego musimy być gotowi na trudny pojedynek. To taki zespół, że jak ma dzień, to może być naprawdę niebezpieczny. W związku z tym przygotowujemy się do ciężkiego meczu, bo w PlusLidze na łatwe przeprawy raczej nie ma co liczyć. Zatem musimy być skoncentrowani w przygotowaniach i kontynuować swoją najlepszą grę, tak by podtrzymać tę zwycięską serię – uważa rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

Skład naszych rywali, zespołu Stali Nysa:

Rozgrywający: Komenda, Szczurek

Atakujący: Ben Tara,  Szwaradzki

Przyjmujący: Bućko, Kwasowski, Penczew, Dębski, El Graoui

Środkowi: M’Baye, Stahl, Zajder, Schamlewski

Libero: Dembiec, Ruciak

Trener: Daniel Pliński

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin