Sobota na Podpromiu, czyli pojedynek wagi ciężkiej z Asseco Resovią

Opublikowany przez 27 lutego, 2019 15:15

Rozmiar czcionki : A- A A+

W sobotę Pomarańczowych czeka kolejny wyjazdowy mecz, tym razem z walczącą o udział w play off Asseco Resovią Rzeszów.

Naszemu zespołowi pozostały do rozegrania w rundzie zasadniczej cztery spotkania. Podopieczni trenera Roberto Santilliego zajmują trzecią lokatę i tracą punkt do drugiego w ligowym rankingu ONICO Warszawa. Liderem rozgrywek jest ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Przypomnijmy, że dwie najlepsze drużyny po fazie zasadniczej sezonu automatycznie zagwarantują sobie miejsce w półfinale mistrzostw Polski.

Jastrzębski Węgiel w sezonie regularnym zmierzy się jeszcze z: Asseco Resovią Rzeszów (wyjazd), Cuprum Lubin (dom), ONICO Warszawa (wyjazd) oraz GKS Katowice (wyjazd).

Nie ma już łatwych spotkań. Każdy punkt zdobyty teraz będzie bardzo cenny. Na razie trzymamy się bardzo blisko ONICO i wydaje mi się, że bezpośredni pojedynek z warszawską drużyną [mecz ten odbędzie się 17 marca w stolicy – przyp. red.] przesądzi o tym, kto zajmie drugie miejsce na koniec fazy zasadniczej. Przede wszystkim musimy jednak skupić się na swojej grze, nie zaglądać w tabelę, tylko patrzeć na swój poziom gry, swój styl, a jak się uda zakończyć sezon zasadniczy na drugim miejscu, to będzie świetnie – mówi kapitan Grzegorz Kosok, kapitan Jastrzębskiego Węgla.

Po nienajlepszym początku sezonu, w lutym nasz sobotni przeciwnik „odżył” pod względem sportowym i wciąż pozostaje w walce o play off. Rzeszowianie wprawdzie przegrali ostatnie spotkanie wyjazdowe z Indykpolem AZS Olsztyn, ale wcześniej zdobyli komplet punktów ze wszystkimi medalistami z poprzedniego sezonu. Co zatem może nas czekać w sobotę w hali na Podpromiu?

– Na pewno będzie to ciężki mecz. Obie drużyny biją się o swoje cele. Resovia chce zrobić wszystko, by znaleźć się w szóstce, a my nie możemy gubić punktów. Spotkają się więc obie drużyny z motywacją, świadome tego, o co grają, a to znamionuje fajny mecz – przewiduje Kosok.

Początek sobotniego spotkania o godzinie 20:30. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.