Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Skład Jastrzębskiego Węgla na turniej Letniej Ligi w Krakowie

24.07.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W niedzielę nasza drużyna rozpocznie zmagania w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Jastrzębski Węgiel wystąpi w nim w następującym składzie.

Na turniej w Krakowie trener Luke Reynolds desygnował taką oto szóstkę zawodników: Jakub Popiwczak, Szymon Biniek, Rafał Szymura, Michał Gierżot, Michał Szalacha oraz Stanisław Wawrzyńczyk.

Grand Prix PLS będzie rozgrywane na piasku, na boisku drużyna będzie liczyła 4 osoby (skład od 4 do 8). Zasady gry będą identyczne jak w siatkówce halowej (z tym, że każda z 4 osób może atakować), halowe wymiary będzie miało także boisko. Spotkania będą się toczyły do dwóch wygranych partii. Seta zdobędzie zespół, który pierwszy zgromadzi 25 punktów. Ewentualna trzecia partia będzie tie-breakiem rozgrywanym do 15 punktów.

Rozgrywki Grand Prix PLS potrwają przez trzy weekendy (trzy osobne lokalizacje). Szesnaście drużyn z PlusLigi podzielono na 4 grupy. Każda z ekip zagra w jednym turnieju kwalifikacyjnym (czyli w praktyce zajmie to tylko dzień gry), po dwie najlepsze drużyny z każdej z grup zagrają w turnieju finałowym (8-9 sierpnia).

Grupowymi rywalami Jastrzębskiego Węgla będą: Aluron Virtu CMC Zawiercie, MKS Będzin oraz Stal Nysa.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin