Sierżant „Vinhedo” melduje gotowość. Raphael Margarido ponownie zagra w Jastrzębskim Węglu! [WIDEO]

21.05.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał kontrakt z Raphaelem Margarido. Umowa z brazylijskim rozgrywającym będzie obowiązywać przez dwa kolejne sezony.

W przypadku Brazylijczyka jest to powrót do naszego Klubu po latach. W sezonie 2011/2012 występował on bowiem w pomarańczowych barwach Jastrzębskiego Węgla, sięgając z drużyną po srebrne medale Klubowych Mistrzostw Świata w Katarze.

– Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki Klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – mówi brazylijski siatkarz.

„Vinhedo” (taki przydomek nosi nasz nowy-stary gracz) większość swojej kariery spędził w ojczyźnie. Z Bansepą zdobył mistrzostwo kraju, natomiast z Sadą Cruzeiro mistrzostwo kraju, krajowy Puchar oraz Klubowe Mistrzostwo Świata. Na Stary Kontynent trafił jeszcze przed pierwszym epizodem w Jastrzębskim Węglu – najpierw związał z tureckim Halkbankiem Ankara, a następnie rumuńskim Remat Zalau. W ostatnich latach osiadł w Portugalii. W stołecznej Benfice spędził łącznie cztery sezony, czterokrotnie zdobywając mistrzostwo tego kraju i dochodząc do finału europejskiego Pucharu Challenge. W minionym sezonie znów spróbował gry w PlusLidze, zasilając Chemika Bydgoszcz.

Ciekawostką jest fakt, że w latach 2011-2018 Raphael był zawodowym żołnierzem w stopniu sierżanta. Grał nawet w drużynie siatkarskiej brazylijskich sił zbrojnych, z którą dwukrotnie zwyciężył w Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. Ma za sobą również powołania do seniorskiej kadry Brazylii – tej, która w minionej dekadzie była absolutnym hegemonem w światowej siatkówce. W 2005 roku wygrał z wielką ekipą Bernardo Rezende Ligę Światową w Belgradzie.

– Raphael był naszym pierwszym wyborem, jeśli chodzi o drugiego rozgrywającego w zespole. Szukaliśmy zawodnika doświadczonego, a jednocześnie z motywacją do gry. I w tym kontekście znaleźliśmy idealnego kandydata, perfekcyjnie pasujący do całości „puzzel”. „Rafa” ma doświadczenie, prezentuje bardzo solidny poziom i cieszy się z powrotu do Jastrzębia. On gwarantuje wsparcie zespołowi pod nieobecność Lukasa Kampy – w okresie przygotowawczym, podczas mistrzostw Europy, a później w czasie kwalifikacji olimpijskich w styczniu. Będzie dla zespołu bardzo ważnym graczem. Cieszymy się z jego powrotu – mówi Roberto Santilli, trener Jastrzębskiego Węgla.

– Cieszymy się z powrotu Raphaela Margarido do Jastrzębskiego Węgla. Nadchodzący sezon stawia przed nami wysokie wymagania, gdyż jak wiadomo oprócz rywalizacji o najwyższe cele w PlusLidze będziemy również uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy tak wartościowego i doświadczonego zmiennika dla naszego podstawowego rozgrywającego Lukasa Kampy, jakim jest Brazylijczyk Margarido – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Raphael Margarido

Ur. 28.04.1983r. w Itapevie

Wzrost/waga: 186 cm/86 kg

Zasięg w ataku: 325 cm

Zasięg w bloku: 310 cm

Kluby: Esporte Clube Pinheiros (BRA), Colégio Objetivo Sorocaba (BRA), Esporte Clube Banespa (BRA), Unisul Esporte Clube (BRA), Sport Club Ulbra (BRA), Halkbank Ankara (TUR), Remat Zalau (ROM), Esporte Clube Pinheiros (BRA), Jastrzębski Węgiel (POL), SL Benfica (POR), Sada Cruzeiro (BRA), SL Benfica (POR), SESI Sao Paulo (BRA), SL Benfica (POR), Chemik Bydgoszcz (POL).

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin