Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

„Siatkówka łączy narody”. Wyjątkowy turniej z udziałem polsko-ukraińskiej młodzieży

21.11.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

 

Przy okazji niedzielnego meczu Jastrzębskiego Węgla z występującą w tegorocznym sezonie PlusLigi ukraińską drużyną Barkom Każany Lwów, w Jastrzębiu-Zdroju odbył się młodzieżowy turniej siatkarski, w którym wzięli udział m.in. uchodźcy z pogrążonej wojną Ukrainy. Zawody te rozegrano w ramach projektu „Siatkówka łączy narody” stworzonego przez Fundację Polska Siatkówka.

Ten wyjątkowy turniej rozpoczął się w jastrzębskiej Hali Sportowej przy ul. Reja 10, legendarnym obiekcie Jastrzębskiego Węgla, a obecnie siedzibie Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Udział w nim wzięły ekipy naszych akademików z kategorii wiekowej młodzika i kadeta wraz zawodniczkami z uczniowskiego Sari Żory. Co godne pokreślenia, w obydwu drużynach występują młodzi siatkarze z Ukrainy, którzy przybyli do naszego kraju po agresji zbrojnej Rosji na ich ojczyznę.

Fotogaleria z wydarzenia. 

Na początku trenerzy Jakub Radomski i Patryk Gromski przeprowadzili dla młodzieży trening funkcjonalny, a następnie cztery sześciozespołowe drużyny mieszane (chłopcy i dziewczęta) przystąpiły do zawodów. Po zakończeniu turnieju miało miejsce wspólne spotkanie przy grillu przed i w hali w Szerokiej, a potem wszyscy uczestnicy turnieju udali się na Halę Widowiskowo-Sportową mieszczącą się przy Al. Jana Pawła II 6.

Przed startem meczu 10. kolejki PlusLigi pomiędzy Jastrzębskim Węglem i Barkomem Każany Lwów młodzież uczestnicząca w turnieju rozegrała jeden pokazowy set. W przerwie meczowej pomiędzy setami wszyscy uczestnicy turnieju wyszli na płytę boiska i zaprezentowali się zgromadzonej w hali publiczności, odbierając z rąk prezesa Jastrzębskiego Węgla Adama Gorola nagrody.

Po zakończeniu spotkania ligowego polsko-ukraińska młodzież miała możliwość wykonania sobie wspólnego zdjęcia z zespołami Jastrzębskiego Węgla oraz Barkomu Każany Lwów. Uczestnicy turnieju byli zachwyceni takim zwieńczeniem tego wyjątkowego dla nich dnia.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin