Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Siatkarscy eksperci: Jakub Popiwczak największym wygranym trzeciego weekendu Ligi Narodów

17.06.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

Zakończył się trzeci weekend z turniejami Ligi Narodów 2019. Zawodnicy naszego Klubu znów zaznaczyli w tych rozgrywkach swoją obecność.

W składzie reprezentacji Polski na turniej w irańskiej Urmii znalazło się trzech zawodników JW: Dawid Konarski, Tomasz Fornal oraz Jakub Popiwczak. W zgodnej opinii ekspertów nasz libero okazał się największym wygranym tego weekendu w kadrze Polski. Jakub otrzymał szansę gry w pełnym wymiarze praktycznie w każdym z trzech spotkań i ze swej roli wywiązał się bardzo dobrze. Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę naszych siatkarzy, to tradycyjnie już więcej okazji do zaprezentowania swoich umiejętności miał bardziej doświadczony Konarski, niż dopiero co wchodzący do kadry Fornal.

Dwukrotny mistrz świata zdobył 21 punktów w wygranym 3:1 spotkaniu z Kanadą, pięć „oczek” – w przegranym 1:3 starciu z Rosją oraz trzy – w przegranym pojedynku z Iranem. Dorobek punktowy naszego nowego przyjmującego to: jeden punkt w konfrontacji ze Sborną i cztery – z Iranem.

W reprezentacji Kanady na turniej w Iranie tym razem zabrakło naszego nowego środkowego Grahama Vigrassa.

We francuskim Cannes rywalizowały dwie drużyny z naszymi graczami w składach, przy czym nie odgrywali oni w nich pierwszoplanowych ról. Kapitan reprezentacji Niemiec Christian Fromm jedynie przeciwko Argentynie (2:3) rozegrał cały mecz i zdobył w nim 19 punktów. W starciu z USA w ogóle nie pojawił się na parkiecie, zaś w potyczce z gospodarzami wykonał jeden atak. Z kolei Francuz Julien Lyneel wchodził na plac gry w każdym z trzech spotkań, ale głównie na zmiany. Jego zdobycze punktowe to: pięć „oczek” z Niemcami, sześć – z Argentyną i dwa ze Stanami Zjednoczonymi.

Ponadto, z kadrą Australii znów pracował scoutman Bogdan Szczebak, który w ten weekend przebywał w Warnie.

Po dziewięciu kolejkach Ligi Narodów prowadzi Iran (24 pkt.) przed Brazylią (22 pkt.) i Włochami (21 pkt.). Francja jest piąta (19 pkt.), Polska – siódma (15 pkt.), Kanada – dziesiąta (12 pkt.), a Niemcy – czternaste (6 pkt.). Kolejne zmagania w Lidze Narodów – w najbliższy weekend. Polskę czeka gra w Mediolanie, Francję wyjazd do irańskiego Ardabilu, Niemcy – do brazylijskiej Cuiaby, zaś Kanadę – do Chicago.

FOTO: FIVB.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin