Sezon zasadniczy na ostatniej prostej. W piątek gramy w Szczecinie

Opublikowany przez 3 kwietnia, 2018 16:36

Rozmiar czcionki : A- A A+

Zasadnicza część sezonu 2017/2018 dobiega końca. Do zamknięcia tego rozdziału rozgrywek brakuje już tylko dwóch serii gier.

Jastrzębski Węgiel walczy o to, by znaleźć się w czołowej szóstce premiowanej grą w play offie. Podopieczni trenera Ferdinando De Giorgiego aktualnie zajmują piątą lokatę w ligowym rankingu. Już wiadomo, że sezon zasadniczy wygrała ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, natomiast PGE Skra Bełchatów potrzebuje jednego punktu, by przypieczętować drugie miejsce po rundzie zasadniczej.

W myśl obowiązującego w tym sezonie regulaminu rozgrywek dwa pierwsze zespoły mają zapewniony udział w półfinale mistrzostw Polski. Natomiast drużyny z miejsc 3.-6. i 4.-5. utworzą pary ćwierćfinałowe, które stoczą ze sobą boje o pozostałe dwa miejsca w półfinale.

Aktualnie nasz zespół zajmuje 5. lokatę. Do trzeciego w tabeli Trefla Gdańsk Pomarańczowi tracą cztery punkty, ale gdańszczanie mają do rozegrania o jeden mecz więcej (zaległe spotkanie 27. kolejki z BBTS Bielsko-Biała). Czwartą pozycję okupuje ONICO Warszawa, do którego JW traci jeden punkt. Za plecami ekipy trenera De Giorgiego czai się Indykpol AZS Olsztyn. W tym przypadku różnica punktowa na korzyść naszego zespołu także wynosi punkt. Na ten moment poza fazą play off jest Asseco Resovią Rzeszów, ale resoviacy tracą do szóstego w tabeli AZS-u również tylko jedno „oczko”.

Walka o play off jest zatem bardzo ciekawa, a nasi zawodnicy nawet nie ukrywają, że na bieżąco analizują sytuację w tabeli.  – Każdy z zespołów, który walczy o czołową szóstkę musi spoglądać w tabelę, bo jest w niej tak ciasno, że trzeba mieć świadomość tego, ile każdy punkt waży. Teraz nie można pozwolić już sobie na żadne straty, po prostu nie ma już marginesu błędu – mówi  Jakub Popiwczak, libero Jastrzębskiego Węgla.

W najbliższy piątek Pomarańczowych czeka wyjazdowe spotkanie z Espadonem Szczecin, natomiast 15 kwietnia o godzinie 14:45 w meczu ostatniej kolejki fazy zasadniczej nasz zespół podejmie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej zdegradowaną już do I ligi drużynę DAFI Społem Kielce.

Co może zadziałać na korzyść Jastrzębskiego Węgla w tej zaciekłej walce o play off? – Naszym atutem jest to, że nasza forma „idzie” w górę. Gramy coraz lepiej – uważa Popiwczak. Pomarańczowi wygrali pięć ostatnich spotkań ligowych i oby ta seria trwała jak najdłużej.

Początek piątkowego meczu w Szczecinie o godzinie 19:00. Relację z meczu znajdą Państwo na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych Klubu.