Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Sesja wyjazdowa Pomarańczowych. Na początek stacja Gdańsk i zdobywca Pucharu Polski

06.02.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Nasz zespół rozpoczyna pierwszą z trzech części sesji wyjazdowej, która stanie się jego udziałem w tym oraz przyszłym tygodniu.

Siatkarze i sztab szkoleniowy już dziś udali się w podróż do Gdańska, gdzie jutro o godzinie 20:30 w Hali Ergo Arena zmierzą się w arcytrudnym pojedynku z Treflem.

Ekipa dowodzona przez wybitnego trenera Andreę Anastasiego jest na fali. W ligowej tabeli ma wprawdzie tyle samo punktów co nasza drużyna (35), ale wyprzedza nas lepszym bilansem spotkań (13 wygranych i 6 porażek wobec bilansu 11-8 w przypadku JW).

28 stycznia gdańszczanie wywalczyli Puchar Polski, pokonując w półfinale 3:1 mistrza Polski ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, natomiast w finale 3:0 wicemistrza kraju PGE Skrę Bełchatów. Kapitalną formę od początku sezonu prezentuje MVP turnieju finałowego o PP, Damian Schulz. Atakujący gdańskiego zespołu zapisał na swym koncie w tym sezonie ligowym sześć statuetek MVP! Pomarańczowi pod wodzą nowego szkoleniowca Ferdinando De Giorgiego w PlusLidze nie zaznali jeszcze przegranej, więc zapowiada się interesująca konfrontacja gdańsko-jastrzębska z włoską myślą szkoleniową w tle.

Po meczu w Gdańsku nasz zespół wyjeżdża już w najbliższą niedzielę do Francji, gdzie we wtorek będzie bić się z drużyną Spacer’s Toulouse o punkty w Lidze Mistrzów (13.02, godz. 20:00), zaś bezpośrednio po powrocie z Tuluzy czeka JW kolejny wyjazd, tym razem do Rzeszowa na mecz z Asseco Resovią (18.02, godz. 14:45).

– To będzie „szybki” miesiąc. Jest sporo wyjazdów, a do każdego z tych spotkań trzeba będzie się mocno przyłożyć, bo będą miały one duże znaczenie tak w kontekście walki o wyjście z grupy w Lidze Mistrzów, jak i rywalizacji o czołową szóstkę – przyznaje Damian Boruch, środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższa okazja do spotkania z Pomarańczowymi na meczu „domowym” będzie dopiero za trzy tygodnie (24 lutego podejmiemy Indykpol AZS Olsztyn). Później jednak ekipa De Giorgiego… znów zagra na wyjeździe, z Berlin Recycling Volleys w Lidze Mistrzów.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin