Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Scott Touzinsky kończy karierę. Dziękujemy za wszystko!

18.01.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po 13 latach profesjonalnej gry w siatkówkę Scott Touzinsky postanowił zakończyć karierę zawodniczą.

Powodem takiej decyzji amerykańskiego przyjmującego naszego Klubu jest kontuzja kolana, której doznał podczas treningu przed grudniowym meczem ligowym z Indykpolem AZS Olsztyn. Siatkarz poddał się leczeniu w Berlinie, ale uraz okazał się na tyle poważny, że kuracja nie przyniosła zamierzonego skutku. W tej sytuacji musiał zdecydować się na tak poważny krok, jak zakończenie kariery.

We wtorek zawodnik pożegnał się z władzami i pracownikami Klubu, sztabem szkoleniowym oraz kolegami z zespołu, natomiast w środę wyjechał wraz z synem i żoną do Stanów Zjednoczonych. W ojczyźnie podda się operacji. Dla nas jako Klubu oznacza to definitywne zakończenie współpracy z 35-letnim zawodnikiem.

–  Po pierwsze, jest to przykra sytuacja dla samego zawodnika. Każdy sportowiec ciężko przeżywa kontuzję, a co dopiero kiedy jest to uraz przesądzający o zakończeniu kariery. Jest to również trudny moment dla Klubu i drużyny. Scottowi w krótkim czasie udało się wywrzeć pozytywny wpływ na wszystkich w Klubie, w szczególności na kolegów z zespołu. Ze Scottem w składzie graliśmy bardzo dobrą siatkówkę. Dla mnie osobiście także jest to trudna chwila, bo mam z nim znakomite relacje, a nasza znajomość trwa już wiele lat. Cieszyłem się bardzo, widząc jak świetnie radzi sobie w PlusLidze. Tym bardziej jest mi przykro, że musiał zakończyć karierę w taki sposób. W tej sytuacji każdy zawodnik jednak by przegrał. Takie życie… – komentuje całą sytuację Mark Lebedew, szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

– Pragnę serdecznie podziękować Scottowi za pracę, jaką wykonał na rzecz naszego Klubu. Mam na myśli jego ogromny wkład zarówno w wymiarze stricte sportowym, jak i  mentalnym. Touzinsky spełnił swoją rolę tak na boisku, jak i w szatni, gdzie okazał się być „dobrym duchem” zespołu. Żałujemy, że jego losy w naszym Klubie potoczyły się w ten sposób. O tym, jak bardzo zżył się z drużyną niech świadczy fakt, że poprosił mnie o to, by mógł wrócić do Jastrzębia-Zdroju w fazie play off sezonu i wspierać kolegów mentalnie. Oczywiście, wyraziłem na to zgodę. Druga runda sezonu PlusLigi będzie równie wymagająca jak pierwsza, dlatego już podjęliśmy działania w kierunku poszukiwania nowego zawodnika i  uzupełnienia składu na pozycji przyjmującego. Wierzymy, że uda nam się znaleźć godnego następcę Scotta – mówi Adam Gorol, prezes naszego Klubu.

Scott, raz jeszcze dziękujemy za wszystko!

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin