Rzeszów zdobyty! Jastrzębski Węgiel bez straty seta pokonuje Asseco Resovię na jej terenie!

31.10.2021 Autor: Marcin Fejkiel

W meczu 5. kolejki PlusLigi nasz zespół pokonał Asseco Resovię Rzeszów na jej terenie 3:0.

Początek niedzielnego szlagieru należał do naszej drużyny, która zaczęła od mocnego uderzenia (3:0). Gospodarze szybko się otrząsnęli (5:4), ale w kolejnej akcji Tomasz Fornal ostudził ich zapędy atakiem z szóstej strefy. Błąd dotknięcia siatki po stronie Resovii skutkował wynikiem 8:6 dla JW. Gracze z Rzeszowa wciąż jednak próbowali naciskać na nasz zespół. Po autowym ataku Macieja Muzaja mieliśmy trzy „oczka” w zapasie (10:7). Niesieni dopingiem rzeszowskiej publiczności rywale nie zamierzali odpuszczać ani na moment (13:12). Kiedy gospodarze zatrzymali blokiem Trevora Clevenota, na tablicy pojawił się rezultat remisowy 14:14. W kolejnej akcji Muzaj oszukał nasz zespół „kiwką”, co skutkowało przerwą na żądanie trenera Andrei Gardiniego. Po pauzie Stephen Boyer wyrównał stan seta. Zaraz potem Fornal pewnie zwieńczył akcję z piłki przechodzącej. Po asie serwisowym Jurija Gladyra zyskaliśmy dwupunktowy zapas (18:16). As serwisowy Muzaja ponownie sprawił, że był remis (18:18). Po stronie Asseco Resovii w ofensywie błyszczał Sam Deroo (20:20). Walka cios za cios trwała do końca premierowej partii. W końcówce więcej „zimnej krwi” zachowali Clevenot i Gladyr, dzięki czemu wygraliśmy pierwszego seta 25:23.

Drugą partię lepiej zaczęli rzeszowianie (3:0). Dwa asy serwisowe Clevenota wyrównały stan seta po 5. Kiedy podwójny blok zastopował blokiem Tomasza Fornala, Asseco Resovia ponownie miała dwupunktową przewagę (8:6). Nasz zespół odpowiedział tym samym, dokładając dwa punkty blokiem. Kiedy w kolejnej akcji Boyer oszukał rzeszowski blok, mieliśmy dwa punkty z przodu (11:9). Kapitalny blok Gladyra na Deroo oznajmił wynik 14:12. Błąd Boyera w ataku kosztował nas utratę przewagi (15:15). Podobnie jak to miało miejsce w tym samym fragmencie pierwszego seta, na boisku toczyła się regularna wymiana ciosów. Kiedy gospodarze wyszli na prowadzenie (17:16) nasz szkoleniowiec wziął przerwę na żądanie. Identycznie jak w tej samej fazie premierowej odsłony mieliśmy kłopot z zatrzymaniem Deroo. Autowy atak Clevenota dał rywalom dwa punkty zapasu (20:18), ale w kolejnej akcji Benjamin Toniutti raz jeszcze zagrał do francuskiego przyjmującego, a ten nie dał szans przeciwnikom. Dwa błędy w ofensywie (najpierw Klemen Cebulj, a następnie Muzaj) sprawiły, że to nasz zespół cieszył się z dwóch „oczek” przewagi (22:20). Po czasie wziętym przez trenera gości, Clevenot raz jeszcze zapunktował z lewego skrzydła (23:20). Wiele dobrego uczyniły w tym czasie zagrywki Boyera. W ostatniej akcji seta skutecznym blokiem popisał się niezawodny Gladyr (25:21).

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z MECZU (FOT. MAGDALENA KOWOLIK).

Trzeciego seta rozpoczęliśmy od prowadzenia 4:0, a spora w tym zasługa sprytnie grającego na lewym skrzydle Clevenota oraz Boyera, który zaserwował asa. Czteropunktowy dystans utrzymaliśmy do stanu 6:2, kiedy Fornal pewnie zmieścił się po ataku w boisku. Podobnie jak to miało miejsce we wcześniejszych odsłonach, Asseco Resovia znów ruszyła na nasz zespół (6:4). Ale tym razem trzymaliśmy rywali na dystans. Potrójny blok na Cebulju oznaczał wynik 8:4. Niestety, nie na długo (8:6). Później ponownie przeszliśmy do kontrofensywy. Blok Gladyra na Deroo skutkował rezultatem 11:7. Zaraz potem Jakub Kochanowski pomylił się w ofensywie i było 12:7. Nasza drużyna kontynuowała świetną grę i pewnie rozstrzygnęła na swoją korzyść trzecią partię i całe spotkanie 3:0.