Ryan Sclater zastąpi Jana Hadravę w Jastrzębskim Węglu!

21.07.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub podpisał roczny kontrakt z atakującym reprezentacji Kanady Ryanem Sclaterem.

– Głównym powodem mojego przyjścia do Jastrzębskiego Węgla jest chęć gry na najwyższym możliwym poziomie, bycie częścią drużyny, którą tworzy tylu świetnych zawodników, od których można się dużo nauczyć. Chcę pracować w tym zespole na coś niesamowitego i wygrywać jak najwięcej spotkań – mówi Ryan Sclater.

Atakujący reprezentacji Kanady zastąpi w naszym Klubie Czecha Jana Hadravę, który zdecydował się na rozwiązanie obowiązującego kontraktu i – za zgodą Zarządu naszego Klubu – przeszedł do tureckiego  Galatasaray Stambuł.

Ryan Sclater jest piątym Kanadyjczykiem, który będzie występował w Jastrzębskim Węglu. Przed nim barw naszego Klubu bronili: Thomas Jarmoc, Jason De Rocco, Tontje Van Lankvelt i Graham Vigrass.

Nasz nowy atakujący pochodzi z Port Coquitlam z okolic Vancouver. Swoją karierę siatkarską zaczynał w drużynie uczelnianej Trinity Western Spartans, z którą dwukrotnie wygrał rozgrywki uniwersyteckie. Pierwszy zawodowy kontrakt podpisał w 2017 roku z niemieckim klubem SVG Lüneburg. Spędził w nim dwa sezony, a następnie na trzy lata przeniósł się do Francji. W Ligue A najpierw przez dwa lata grał w Montpellier UC, a następnie przez rok w Arago de Sete. W minionym sezonie występował w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w zespole Al Jazira Sport Club.

Od 2017 roku jest w kadrze narodowej Kanady. Wystąpił z nią na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie dotarł z reprezentacją do ćwierćfinału.

– Moje oczekiwania co do gry w Jastrzębskim Węglu i w Polsce to przede wszystkim siatkówka na najwyższym poziomie, dużo presji w każdym spotkaniu. To środowisko będzie pchało mnie do poprawiania swoich umiejętności jako zawodnika. Chcę się nauczyć wielu nowych rzeczy i po prostu nie mogę się doczekać, by oglądać tę pasję i ekscytację kibiców siatkówki w tym kraju – podkreśla Kanadyjczyk.

– Cieszę się, że w szybkim czasie udało nam się znaleźć wartościowe zastępstwo za Janka Hadravę. W jego miejsce trafia do nas zawodnik z doświadczeniem na arenie międzynarodowej zdobytym dzięki grze w niezłej reprezentacji, olimpijczyk, gracz mający za sobą występy w solidnej lidze francuskiej, który chce wskoczyć na jeszcze wyższy poziom. Współpraca ta powinna wyjść na dobre obu stronom – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Ryan Sclater

Pozycja: Atakujący

Data urodzenia: 10.02.1994r.

Wzrost: 200 cm

Waga: 92 kg

Zasięg w ataku: 347 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Przebieg kariery: Trinity Western Spartans, SVG Lüneburg, Montpellier UC, Arago de Sete, Al Jazira Sport Club.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin