Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Rusza Liga Narodów. Dziewięciu Pomarańczowych w składach różnych reprezentacji

30.05.2019 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

W najbliższy piątek na dobre rozpoczyna się sezon reprezentacyjny w męskiej siatkówce. W tegorocznych zmaganiach na szczeblu międzynarodowym weźmie udział duża, bo aż dziewięcioosobowa liczba przedstawicieli naszego Klubu.

Liga Narodów 2019 to mecze z udziałem szesnastu reprezentacji. Rywalizacja w fazie interkontynentalnej będzie toczyć się przez blisko pięć tygodni. Do Final Six awansuje pięć najlepszych drużyn oraz gospodarz – Stany Zjednoczone. Finał odbędzie się w Credit Union 1 Arena w Chicago w dniach 10-14 lipca.

Pierwszy turniej z udziałem reprezentacji Polski odbędzie się w dniach od 31 maja do 2 czerwca w katowickim Spodku, a obsada turnieju będzie najwyższych lotów. Oprócz aktualnych mistrzów świata – biało-czerwonych wystąpią jeszcze: wicemistrzowie globu – Brazylijczycy, brązowy medaliści MŚ – Amerykanie oraz kadra Australii dowodzona przez byłego szkoleniowca JW Marka Lebedewa, który obecnie prowadzi w PlusLidze rewelacyjny Aluron Virtu Wartę Zawiercie.

Nasz Klub jest w tym sezonie kadrowym bardzo licznie reprezentowany. Do kadry Polski na Ligę Narodów Vital Heynen powołał aż czterech zawodników z Jastrzębskiego Węgla: Dawida Konarskiego, Jakuba Popiwczaka, Michała Szalachę oraz Tomasza Fornala. Każdy z wymienionych graczy na pewno dostanie od selekcjonera szansę gry przynajmniej w jednym z pięciu turniejów Ligi Narodów. Ponadto, swoje barwy narodowe w Volleyball Nations League przywdzieją jeszcze reprezentanci Niemiec: Christian Fromm oraz Lukas Kampa (prawdopodobnie wystąpi tylko w ostatnim turnieju rozgrywanym w Lipsku), Francuz Julien Lyneel oraz Kanadyjczyk Graham Vigrass. Z kadrą Australii piąty rok z rzędu współpracuje nasz scoutman Bogdan Szczebak.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin