Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Rusza Liga Mistrzów Świata! Sezon zaczynamy w Radomiu

10.10.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W najbliższy piątek startuje nowy sezon w PlusLidze. Rozgrywki zapowiadają się pasjonująco – wystąpi w nich aż dwunastu z czternastu „świeżo upieczonych” mistrzów świata z Turynu.

W porównaniu z minionymi rozgrywkami najistotniejsza zmiana w lidze dotyczy liczby zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi 14 drużyn, czyli o dwa zespoły mniej, niż w poprzednim sezonie.

Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie kluby dokonały solidnych transferów, co zwiastuje wysoki poziom gry i spore emocje. PlusLiga jest nadal Ligą Mistrzów Świata, gdyż jak wiadomo reprezentacja Polski obroniła we wrześniu w Turynie czempionat globu wywalczony przed czterema laty w Katowicach. W tegorocznych rozgrywkach wystąpi dwunastu z czternastu aktualnych mistrzów świata. Wśród nich jest nasz nowy atakujący Dawid Konarski.

– Wszyscy czekamy już na start rozgrywek PlusLigi. Liga będzie ciekawa, wyrównana, bardzo mocna, ze zdecydowaną większością mistrzów świata, więc nie możemy się już doczekać pierwszego starcia w sezonie. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – przyznaje Dawid Konarski.

Pomarańczowi zainaugurują sezon wyjazdowym meczem z Cerradem Czarnymi Radom. W porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie z Radomia zaszło niewiele zmian, ale transfery do klubu z województwa mazowieckiego budzą respekt. W przerwie letniej do drużyny trenera Roberta Prygla dołączyli byli bądź obecni reprezentanci: Rosji – Maksim Żygałow, Słowenii – Alen Pajenk (w przeszłości gracz JW), Szwajcarii – Reto Giger oraz Michał Ruciak. Czołowymi zawodnikami tego zespołu są: rozgrywający ze Słowenii Dejan Vincić, przyjmujący Tomasz Fornal oraz Wojciech Żaliński.

– Na starcie rywal mógł być teoretycznie łatwiejszy, ale jeżeli chcemy się bić o najwyższe cele, to musimy zmierzyć się z każdym i „bić się” z każdym. Jedziemy na gorący teren do Radomia, będzie to nasze ostatnie starcie na tej słynnej hali [wkrótce siatkarze Cerradu Czarnych przeniosą się na nowo wybudowany obiekt – przyp. red.] i mam nadzieję, że wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko – mówi nasz atakujący.

Początek piątkowego spotkania o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin