Rusza Liga Mistrzów Świata! Sezon zaczynamy w Radomiu

Opublikowany przez 10 października, 2018 18:01

Rozmiar czcionki : A- A A+

W najbliższy piątek startuje nowy sezon w PlusLidze. Rozgrywki zapowiadają się pasjonująco – wystąpi w nich aż dwunastu z czternastu „świeżo upieczonych” mistrzów świata z Turynu.

W porównaniu z minionymi rozgrywkami najistotniejsza zmiana w lidze dotyczy liczby zespołów uczestniczących w rozgrywkach. Do walki o mistrzostwo Polski przystąpi 14 drużyn, czyli o dwa zespoły mniej, niż w poprzednim sezonie.

Warto zauważyć, że praktycznie wszystkie kluby dokonały solidnych transferów, co zwiastuje wysoki poziom gry i spore emocje. PlusLiga jest nadal Ligą Mistrzów Świata, gdyż jak wiadomo reprezentacja Polski obroniła we wrześniu w Turynie czempionat globu wywalczony przed czterema laty w Katowicach. W tegorocznych rozgrywkach wystąpi dwunastu z czternastu aktualnych mistrzów świata. Wśród nich jest nasz nowy atakujący Dawid Konarski.

Wszyscy czekamy już na start rozgrywek PlusLigi. Liga będzie ciekawa, wyrównana, bardzo mocna, ze zdecydowaną większością mistrzów świata, więc nie możemy się już doczekać pierwszego starcia w sezonie. Będziemy walczyć o jak najlepszy wynik – przyznaje Dawid Konarski.

Pomarańczowi zainaugurują sezon wyjazdowym meczem z Cerradem Czarnymi Radom. W porównaniu z poprzednim sezonem w ekipie z Radomia zaszło niewiele zmian, ale transfery do klubu z województwa mazowieckiego budzą respekt. W przerwie letniej do drużyny trenera Roberta Prygla dołączyli byli bądź obecni reprezentanci: Rosji – Maksim Żygałow, Słowenii – Alen Pajenk (w przeszłości gracz JW), Szwajcarii – Reto Giger oraz Michał Ruciak. Czołowymi zawodnikami tego zespołu są: rozgrywający ze Słowenii Dejan Vincić, przyjmujący Tomasz Fornal oraz Wojciech Żaliński.

Na starcie rywal mógł być teoretycznie łatwiejszy, ale jeżeli chcemy się bić o najwyższe cele, to musimy zmierzyć się z każdym i „bić się” z każdym. Jedziemy na gorący teren do Radomia, będzie to nasze ostatnie starcie na tej słynnej hali [wkrótce siatkarze Cerradu Czarnych przeniosą się na nowo wybudowany obiekt – przyp. red.] i mam nadzieję, że wyjdziemy z tej potyczki zwycięsko – mówi nasz atakujący.

Początek piątkowego spotkania o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.