Reset po Warszawie i walka o punkty w Radomiu

27.11.2017 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Po niedzielnej przegranej w Warszawie nasz zespół już musi sposobić się do kolejnego pojedynku ligowego. W najbliższą środę w ramach 9. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z Cerradem Czarnymi Radom.

Spotkanie to pierwotnie miało się odbyć 15 listopada, ale ze względu na niedostępność radomskiej hali w tamtym terminie zostało ono, za naszą zgodą, przełożone na 29 listopada.

Nasza ekipa nie wracała na Śląsk po potyczce z ONICO, tylko po nocy spędzonej w stolicy udała się do Radomia. W poniedziałek drużyna odbyła trening siłowy, natomiast na wtorek i środę zaplanowano już zajęcia w Hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9.

W niedzielnym spotkaniu szkoleniowiec JW miał ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o pozycję przyjęcia. Z powodu urazu mięśniowego z gry wyłączony był Rodrigo Quiroga. Szanse na jego występ w Radomiu trener ocenia pół na pół.

Dlaczego zdaniem trenera niedzielne spotkanie wyglądało tak, a nie inaczej? – Zaczęliśmy bardzo wolno i pozwoliliśmy warszawskiej drużynie znaleźć jej rytm gry. Później było już ciężko naciskać na rywali, którzy grali swobodnie i na dodatek przed własną publiką – mówi Mark Lebedew.

– Z kolei drugi set rozpoczęliśmy bardzo dobrze i długo prowadziliśmy, ale Kwolek miał znakomitą serię na zagrywce, którą doprowadził do wyrównania w secie, a później gra toczyła się już na zasadzie, kto pierwszy się pomyli – analizuje szkoleniowiec JW.

Pomimo rozczarowującego występu na Torwarze opiekun Pomarańczowych jest dobrej myśli przed meczem w Radomiu. – Nasze szanse oceniam wysoko – zachowuje optymizm Mark Lebedew.

Początek środowego spotkania o godz. 18:00. Bezpośrednią transmisję z meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport Extra.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin