Remis w sparingu z pierwszoligowcem

28.08.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W rozegranym w sobotę w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej sparingu nasz zespół…zremisował z BBTS Bielsko-Biała 2:2.

Trenerzy obydwu zespołów na wstępie umówili się na rozegranie czterech partii, stąd nietypowy dla siatkówki rezultat remisowy kończący to spotkanie w momencie gdy nasz zespół wygrał czwartą partię.

Dla naszej drużyny była to pierwsza gra kontrolna w bieżącym okresie przygotowawczym, natomiast dla bielszczan był to już piąty test-mecz. Trener Andrea Gardini od początku spotkania dał szansę gry Stephenowi Boyerowi, który dopiero we wtorek dołączył do naszej ekipy, po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W starciu z pierwszoligowcem zabrakło naszych kadrowiczów, którzy przygotowują się z reprezentacjami swoich krajów do wrześniowych Mistrzostw Europy. Chodzi o: Tomasza Fornala, Francuza Benjamina Toniuttiego, Fina Eemiego Tervaporttiego oraz Czecha Jana Hadravę.

Co warte podkreślenia, sparing odbył się z udziałem publiczności, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Na trybunach jastrzębskiej hali zasiadło ponad stu kibiców. Przypomnijmy, że w minionym sezonie ligowym z powodu pandemii COVID-19 od połowy października imprezy sportowe odbywały się bez udziału publiczności. Z tego powodu fanom naszej drużyny nie było dane chociażby świętować w hali mistrzostwa Polski wywalczonego w kwietniu tego roku.

W sobotę w naszym zespole najskuteczniejszym zawodnikiem był Rafał Szymura. Przyjmujący Jastrzębskiego Węgla zdobył 22 punkty (18 w ataku, trzy w bloku i jedno „oczko” w zagrywce).

Kolejny sparing nasza drużyna rozegra 3 września, a jej rywalem będzie Cuprum Lubin. Pojedynek ten odbędzie się bez udziału widzów.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 2:2 (23:25, 25:23, 20:25, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Hasanli, Gladyr, Wiśniewski, Wawrzyńczyk, Szymura, Popiwczak (libero) oraz Strzymszok, Macyra, Biniek (libero)

BBTS Bielsko-Biała: Gryc, Macionczyk, Siek, Cedzyński, Piotrowski, Pietruczuk, Ledwoń (libero) oraz Hunek, Gil, Lesiuk, Fijałek (libero), Oniszk, Kapelus

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin