Rafał Szymura odwiedził rybnickie przedszkole

29.09.2023 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Pochodzący z Rybnika przyjmujący naszej drużyny skorzystał z zaproszenia jednego z przedszkoli ze swojego rodzinnego miasta. Dzieci były zachwycone wizytą siatkarza drużyny mistrzów Polski.

Spotkanie odbyło się w Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi nr 17 im. Jana Brzechwy w Rybniku, a więc rodzinnym mieście zawodnika Jastrzębskiego Węgla. Przyjmujący naszego zespołu opowiadał dzieciom o swojej pracy, podkreślając jak ważne w życiu sportowca jest prawidłowe odżywianie.

Przedszkolaki z grupy czterolatków dowiedziały się: jak wygląda dzień siatkarza, jego wyjazdy na mecze. Zawodnik tłumaczył dzieciom, jak trzeba się ubierać, aby nie być chorym. Ponadto, pochwalił się, że pochodzi ze sportowej rodziny. Jego tata był trenerem baseballa, natomiast mama trenowała dżudo. Sam również pytał dzieci, czy uprawiają jakieś dyscypliny sportu.

Spotkanie z zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla odbyło się w ramach zajęć placówki, które są ujęte w programie nauczania przedszkolaków „Poznajemy zawody”. W trakcie wizyty Rafał przekazał dzieciom miniaturową piłkę i pokazał, jak poprawnie wykonuje się nią odbicia. Dzieci były zachwycone zabawą z piłką.

Jak się okazało, siatkówka nie jest sportem obcym przedszkolakom. Dzieci przekonywały Rafała, że ich rodzice zarówno chętnie oglądają siatkówkę w telewizji, jak i bywają na meczach Jastrzębskiego Węgla. W prezencie od siatkarza przedszkolaki otrzymały pomarańczowe odblaski klubowe na rękę oraz zdjęcia drużyny z autografem.

Grupa Lisków również przygotowała dla niego prezent – obrazek „Drzewko szczęścia”.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin