Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Rafał Szymura na kolejne dwa lata w Jastrzębskim Węglu!

20.03.2022 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Z przyjemnością informujemy, że nasz Klub przedłużył o kolejne dwa sezony kontrakt z Rafałem Szymurą.

Pochodzący z pobliskiego Rybnika przyjmujący jest w naszym zespole od dwóch sezonów. W zeszłym roku sięgnął z drużyną po mistrzostwo Polski oraz Superpuchar Polski.

Mamy bardzo dobry zespół, dobrze się tutaj czuję, mieszkam tak naprawdę w domu, w Rybniku, skąd dojeżdżam na treningi. Wraz z żoną czujemy się na Śląsku dobrze, więc wspólnie uznaliśmy, że nie będziemy niczego zmieniać i zostaniemy tutaj na kolejne dwa lata. Klub jest na najwyższym poziomie. Organizacja i wszystko wokół jest takie, jak powinno być, czyli najwyższa klasa. Spełniło się moje marzenie, co do gry w Jastrzębskim Węglu i od razu w pierwszym sezonie zdobyliśmy mistrzostwo Polski. Miło spędzam tutaj czas. Z optymizmem możemy patrzeć w przyszłość i mam nadzieję, że przed nami jeszcze dużo do zdobycia – mówi Rafał Szymura.

Rola Rafała Szymury w naszym zespole jest nie do przecenienia. W sezonie mistrzowskim doskonale uzupełniał się na swojej pozycji z Tomkiem Fornalem i Yacinem Louatim, znacząco przyczyniając się do wywalczenia przez Jastrzębski Węgiel mistrzostwa Polski. W obecnym sezonie dostaje może mniej szans na grę w podstawowym składzie, ale chociażby ostatni mecz z Cucine Lube Civitanova pokazał, jak wielką wartość stanowi on dla drużyny. Poza tym, Rafał idealnie wpisuje się w górniczą tożsamość naszego Klubu. Jest synem górnika, mocno akcentuje swoje korzenie i przywiązanie do śląskości. To taki nasz „synek”. Dlatego cieszę się, że nadal będziemy mieli go w naszym zespole – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.  

Rafał stawiał swoje pierwsze siatkarskie kroki w klubie z rodzinnego miasta – TS Volley Rybnik. Następnie spędził trzy lata w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. W tym czasie sięgał z młodzieżowymi reprezentacjami po medale mistrzostw świata i Europy. Seniorską karierę rozpoczął w AZS Częstochowa, a potem przez dwa sezony był zawodnikiem ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Z klubem z Opolszczyzny wywalczył mistrzostwo Polski, Puchar Polski oraz srebrny medal PlusLigi. Następnie jeden sezon spędził w GKS Katowice.

Za sobą ma już też debiut w seniorskiej reprezentacji kraju. W 2019 roku otrzymał powołanie od trenera Vitala Heynena na Puchar Świata w Japonii, gdzie wraz z kadrą narodową wywalczył srebrny medal tej imprezy.

 

Rafał Szymura

Ur. 29.08.1995, Rybnik

Wzrost: 197 cm

Waga: 93 kg

Zasięg w ataku: 345 cm

Zasięg w bloku: 320 cm

Kluby: TS Volley Rybnik, SMS Spała, AZS Częstochowa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, GKS Katowice, Jastrzębski Węgiel.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin