Radosław Gil będzie grał za granicą

Opublikowany przez 12 czerwca, 2017 11:17

Rozmiar czcionki : A- A A+

Informujemy, że drugi rozgrywający naszego Klubu Radosław Gil zmienia barwy klubowe. 20-letni zawodnik Jastrzębskiego Węgla w przyszłym sezonie będzie grał w słoweńskim klubie Calcit Kamnik.

Drużyna ta aktualnym wicemistrzem Słowenii. – Chciałbym bardzo podziękować wszystkim zawodnikom, sztabowi i ludziom związanym z klubem za wspaniałe dwa sezony i pierwszy seniorski medal. To była przyjemność zacząć dorosłe granie z takim zespołem. Dziękuję raz jeszcze – mówi Gil.

Radosław pochodzi z miejscowości Kozy. Zanim trafił do pierwszego zespołu Jastrzębskiego Węgla przeszedł szkolenie w Akademii Talentów. Był w niej od początku jej istnienia, czyli od sezonu 2012/2013 z roczną przerwą na pobyt w SMS PZPS Spała. Swoją przygodę z siatkówką zaczynał w Bielsku-Białej oraz Czechowicach-Dziedzicach. Dwukrotnie jako reprezentant Akademii Talentów wywalczył wicemistrzostwo Polski kadetów, mistrzostwo kraju juniorów i wicemistrzostwo Polski juniorów, a także ma na swym koncie Młodzieżowe Mistrzostwo Polski, czyli Młodą Ligę.

Życzymy powodzenia w nowym klubie!