Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Radomianie pokonani. 1. rundę fazy zasadniczej kończymy na drugim miejscu

18.12.2021 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W meczu 12. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Cerrad Eneę Czarnych Radom. Dla naszej drużyny było to spotkanie zamykające pierwszą rundę sezonu zasadniczego. Kończymy ją z bilansem 10 zwycięstw i trzech porażek, 32 punktami na koncie i 2. miejscem w tabeli PlusLigi.

Na początku meczu w natarciu byli goście, którzy nieźle prezentowali się w obronie i kontrataku (3:5, 4:6). Po błędzie Jana Hadravy w ataku nasi rywale zyskali trzypunktowy zapas. W naszej ofensywie pewnie spisywali się natomiast Tomasz Fornal i Trevor Clevenot (7:8). Udany kontratak w wykonaniu Hadravy dał naszej ekipie remis, a w kolejnej akcji Łukasz Wiśniewski dołożył asa i wreszcie objęliśmy prowadzenie (9:8). Radomianie walczyli z naszą drużyną cios za cios. Ozdobą tego fragmentu seta był blok Fornala na Rafale Farynie (14:13). Później jednak znów do głosu doszli goście. Błąd Fornala w ataku był równoznaczny z rezultatem 14:16. Po czasie wziętym przez trenera Andreę Gardiniego doprowadziliśmy do remisu, a następnie zyskaliśmy przewagę. Duża w tym zasługa świetnie serwującego Fornala i pewnego w ofensywie Clevenota. Tym razem mieliśmy czas dla trenera Jakuba Bednaruka, po którym Fornal dokłada dwa asy serwisowe (20:16)! Za chwilę Hadrava popisał się udanym blokiem, a Fornal dorzucił kolejnego asa (22:16). Po kontrze Gladyra zyskaliśmy setbole (24:18), a ostatnie słowo w premierowej partii należało do Wiśniewskiego, który także posłał na stronę przeciwników asa (25:18).

Zobacz galerię z meczu. Foto: Magdalena Kowolik i Arkadiusz Kogut

 

Drugą część spotkania rozpoczęliśmy od stanu 5:0. Złożyły się na to m.in.: świetna obrona Fornala, blok Gladyra na Bartłomieju Lemańskim, ale przede wszystkim bardzo dobre rozegranie Benjamina Toniuttiego i niesamowita skuteczność Clevenota w kontrze. Potrójny blok na Jose Ademarze Santanie i na tablicy pojawił się wynik 8:3. Nasz zespół nie zwalniał tempa. Uwijający się w obronie Jakub Popiwczak, a do tego wciąż skuteczny Fornal i mieliśmy rezultat 12:5. Przerwa na żądanie gości niczego nie zmieniła, bowiem po niej nadal pewnie punktowaliśmy, a w tym fragmencie partii czynił to głównie Wiśniewski. Podwójny blok Wiśniewskiego do spółki z Clevenotem oznaczał wynik 16:7. Przy stanie 18:8 na placu gry pojawił się Rafał Szymura, który zastąpił Clevenota i niebawem zameldował się na boisku udaną akcją (20:9). Zaraz potem na parkiet wszedł Eemi Tervaportti. Trzy asy serwisowe z rzędu Hadravy oznaczały koniec drugiego w stosunku 25:9!

Zobacz galerię kibiców. Foto: Magdalena Kowolik i Arkadiusz Kogut

Na trzeciego seta na placu gry pozostali wyżej wymienieni zmiennicy. Partię tę otworzył as Fornala, a chwilę potem blok pary Gladyr-Hadrava zatrzymał Ademara (4:1). Po akcji Szymury było 6:3, ale radomianie nie zrazili się tym obrotem sprawy, doprowadzili do wyrównania, a następnie wyszli na prowadzenie (11:8). Przy stanie 12:8 dla Ceradu Enei Czarnych Radom na plac gry powrócili: Toniutti oraz Clevenot. Jastrzębski Węgiel zaczął odrabiać straty, ale radomska drużyna znów mocno natarła (15:10). Przy serwisie Hadravy nasza drużyna zmniejszyła nieco starty (od 11:16 do 14:16). Później radomski zespół znów miał trzy punkty w zapasie (17:20), ale doszliśmy ich na różnicę na jednego „oczka” (19:20). Po czasie wziętym przez trenera Bednaruka wyrównaliśmy stan po 20, a zaraz potem Gladyr wbił po stronie gości potężnego „gwoździa”. Kolejny w tym spotkaniu as serwisowy Fornala oznaczał rezultat 22:20. Następnie mieliśmy błąd własny Ademara (23:20). Goście raz jeszcze przycisnęli nasz zespół (23:22). W ostatniej akcji seta i meczu nasz blok zatrzymał Ademara.

MVP meczu: Tomasz Fornal.

W 2021 roku nasz zespół rozegra jeszcze jedno spotkanie. 22 grudnia o godzinie 18:00 Jastrzębski Węgiel zmierzy się na wyjeździe z drugoligowym KPS Stal Pro Powiat Pilski w ramach 1/16 finału Puchar Polski.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:9, 25:22)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Clevenot, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Szymura, Tervaportti

Cerrad Enea Czarni Radom: Faryna, Kędzierski, Lemański, Warda, Ademar, Berger, Masłowski (libero) oraz Rusin, Firszt, Gąsior

 

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin