Quiroga przed ONICO: „Jestem przekonany, że ten mecz będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dwa poprzednie z warszawianami”

Opublikowany przez 15 marca, 2018 17:27

Rozmiar czcionki : A- A A+

Jastrzębski Węgiel nie ma czasu na wytchnienie. Jeszcze nie opadły emocje związane ze środowym występem Pomarańczowych w Lidze Mistrzów, a już w najbliższą sobotę drużynę dowodzoną przez trenera Ferdinando De Giorgiego czeka kolejny pojedynek, tym razem w PlusLidze z ONICO Warszawa.

Będzie to następne spotkanie z gatunku „o wszystko”. – Jesteśmy wciąż pod presją i jeżeli chcemy utrzymać miejsce w czołowej szóstce musimy regularnie punktować. Kalendarz ligowy jest napięty. Uczestnicząc w Lidze Mistrzów gramy praktycznie co trzy dni, ale nie szukamy wymówek. Trzeba się szybko zregenerować, odpocząć i spróbować zachować jak najlepszą formę na kluczowe mecze końcówki sezonu zasadniczego – mówi Rodrigo Quiroga, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższy rywal Pomarańczowych jest rewelacją tegorocznych rozgrywek. Ekipą z Warszawy dowodzi były selekcjoner reprezentacji Polski, a w przeszłości wybitny siatkarz Stephane Antiga. W jego drużynie pierwsze skrzypce grają były libero Jastrzębskiego Węgla Damian Wojtaszek oraz adept naszej Akademii Talentów Bartosz Kwolek. Nie sposób nie wspomnieć o innych świetnych graczach warszawskiej drużyny, jak: Antoine Brizard, Andrzej Wrona czy Wojciech Włodarczyk.

Zespół z Warszawy borykał się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi, ale ten sezon nikogo nie oszczędza. ONICO to świetny zespół, mający w składzie wielu doświadczonych zawodników, ale musimy ich zatrzymać. Wprawdzie to oni w tym sezonie pokonali nas dwukrotnie – w lidze oraz Pucharze Polski, ale mamy „narzędzia” ku temu, by naprawić to, co do tej pory robiliśmy źle. To będzie pierwszy mecz z ONICO pod wodzą „Fefe” i jestem przekonany, że będzie on wyglądał zupełnie inaczej, niż dwa poprzednie – przekonuje Quiroga.

Początek sobotniego meczu o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.