Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Quiroga przed ONICO: „Jestem przekonany, że ten mecz będzie wyglądał zupełnie inaczej, niż dwa poprzednie z warszawianami”

15.03.2018 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

Jastrzębski Węgiel nie ma czasu na wytchnienie. Jeszcze nie opadły emocje związane ze środowym występem Pomarańczowych w Lidze Mistrzów, a już w najbliższą sobotę drużynę dowodzoną przez trenera Ferdinando De Giorgiego czeka kolejny pojedynek, tym razem w PlusLidze z ONICO Warszawa.

Będzie to następne spotkanie z gatunku „o wszystko”. – Jesteśmy wciąż pod presją i jeżeli chcemy utrzymać miejsce w czołowej szóstce musimy regularnie punktować. Kalendarz ligowy jest napięty. Uczestnicząc w Lidze Mistrzów gramy praktycznie co trzy dni, ale nie szukamy wymówek. Trzeba się szybko zregenerować, odpocząć i spróbować zachować jak najlepszą formę na kluczowe mecze końcówki sezonu zasadniczego – mówi Rodrigo Quiroga, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Najbliższy rywal Pomarańczowych jest rewelacją tegorocznych rozgrywek. Ekipą z Warszawy dowodzi były selekcjoner reprezentacji Polski, a w przeszłości wybitny siatkarz Stephane Antiga. W jego drużynie pierwsze skrzypce grają były libero Jastrzębskiego Węgla Damian Wojtaszek oraz adept naszej Akademii Talentów Bartosz Kwolek. Nie sposób nie wspomnieć o innych świetnych graczach warszawskiej drużyny, jak: Antoine Brizard, Andrzej Wrona czy Wojciech Włodarczyk.

– Zespół z Warszawy borykał się ostatnio z kłopotami zdrowotnymi, ale ten sezon nikogo nie oszczędza. ONICO to świetny zespół, mający w składzie wielu doświadczonych zawodników, ale musimy ich zatrzymać. Wprawdzie to oni w tym sezonie pokonali nas dwukrotnie – w lidze oraz Pucharze Polski, ale mamy „narzędzia” ku temu, by naprawić to, co do tej pory robiliśmy źle. To będzie pierwszy mecz z ONICO pod wodzą „Fefe” i jestem przekonany, że będzie on wyglądał zupełnie inaczej, niż dwa poprzednie – przekonuje Quiroga.

Początek sobotniego meczu o godz. 14:45. Bezpośrednią transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Polsat Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin