Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przystępujemy do walki o półfinał Ligi Mistrzów

19.02.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

W środę o godzinie 20:30 nasz zespół zmierzy się w pierwszym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów z brązowym medalistą poprzedniego sezonu włoskiej ligi, Gas Sales Daiko Piacenza. Rewanż – tydzień później w Jastrzębiu-Zdroju o godzinie 18:00. Transmisja z obu meczów w Polsacie Sport.

Nasz zespół rozpocznie podróż do Włoch już w poniedziałek. Po popołudniowym treningu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej nasza drużyna i sztab szkoleniowy udadzą się autokarem na nocleg do hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport, skąd we wtorek rano wylecą do Bergamo, a stamtąd do Piacenzy.

– Priorytetem na teraz jest ćwierćfinał Ligi Mistrzów i walka o półfinał. Żyjemy już tym wyjazdem i tym meczem. Najpierw tym pierwszym we Włoszech, a później oczywiście u nas przy pełnej hali będziemy robili wszystko co się da, żeby awansować do tego upragnionego półfinału – mówi Jurij Gladyr, środkowy naszej drużyny.

Jeśli chodzi o naszego ćwierćfinałowego rywala to drużynę tę prowadzi znany z pracy z polską kadrą i klubami PlusLigi trener Andrea Anastasi. W dowodzonym przez niego zespole roi się od gwiazd światowej siatkówki, takich jak: Kubańczycy Robertlandy Simon i Yoandy Leal (gra w reprezentacji Brazylii), Brazylijczyk Ricardo Lucarelli, Francuz Antoine Brizard czy Włoch Yuri Romano.

– Mamma mia! Jak popatrzymy na drugą stronę siatki, to jest tam wielu fenomenalnych zawodników, którzy decydowali o zwycięstwach drużyn w siatkówce na najwyższym poziomie, czy to reprezentacyjnym, czy klubowym. Mają mnóstwo medali na swoim koncie, wygrali wszystko w siatkówce, tak więc będzie wielkie granie. Jestem o tym przekonany. Mamy ogromny respekt do przeciwnika, ale z drugiej strony jesteśmy świadomi swojej siły i tego, że potrafimy grać w siatkówkę na najwyższym poziomie. Zacieramy ręce, ostrzymy sobie zęby i miejmy nadzieję, że jak tutaj staniemy za półtora tygodnia to będziemy się cieszyć z awansu do półfinału Ligi Mistrzów – dodaje Jakub Popiwczak, libero naszego zespołu.

Rewanżowe starcie z włoską ekipą 28 lutego o godzinie 18:00 w Jastrzębiu-Zdroju.

Przypomnijmy, że po fazie grupowej nie ma losowania. Drabinka fazy pucharowej została już ustalona do samego finału. Lepszy z naszej pary trafia na zwycięzcę dwumeczu pomiędzy tureckim Ziraatem Bank Ankara i hiszpańskim Guaguas Las Palmas.

Drabinka fazy pucharowej przedstawia się następująco:

 

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin