Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przez Wyspy Kanaryjskie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów

08.01.2024 Autor: Marcin Fejkiel
Udostępnij u siebie

Jastrzębski Węgiel stoi przed szansą przypieczętowania awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mistrzowie Polski potrzebują do tego zaledwie punktu w czwartkowym starciu z mistrzem Hiszpanii Guaguas Las Palmas. Początek spotkania w stolicy Gran Canarii o godzinie 21:00. Transmisja meczu – w Polsacie Sport.

Nasz zespół rozpocznie podróż do Hiszpanii we wtorek. Po popołudniowym treningu w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej nasza drużyna i sztab szkoleniowy udadzą się autokarem na nocleg do hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport, skąd w środę rano wylecą do Las Palmas.

Jastrzębski Węgiel jest liderem w grupie „D”. W dotychczasowych czterech spotkaniach nasza drużyna zdobyła komplet 12 punktów. Wiceliderem są mistrzowie Hiszpanii, którzy w ostatniej kolejce dość niespodziewanie pokonali na wyjeździe SVG Luneburg 3:0. Zarówno ekipa z Las Palmas, jak i brązowi medaliści Bundesligi mają na koncie po sześć punktów. Tabelę zamykają wicemistrzowie Czech z Budziejowic (zero punktów). Taka sytuacja oznacza, że jakikolwiek dorobek punktowy zdobyty w czwartkowym spotkaniu premiować będzie nasz zespół do ćwierćfinału LM.

Nasza ekipa nie zamierza jednak kalkulować i chce zawalczyć o pełną pulę. – Musimy postawić rywalom twarde warunki i spróbować wygrać to spotkanie – mówi Marcelo Mendez, szkoleniowiec naszego zespołu.

Przypomnijmy, że bezpośrednio do ćwierćfinałów awansują wyłącznie zwycięzcy grup. Pięć drużyn z drugich miejsc oraz najlepsza drużyna z trzecich miejsc przejdą do baraży. Trzy zwycięskie zespoły z pojedynków barażowych uzupełnią stawkę ośmiu ćwierćfinalistów.

Celem podstawowym dla naszej drużyny jest wygranie grupy z jak najlepszym bilansem punktowym, by zagwarantować sobie możliwie najwyższą lokatę wśród zespołów rozstawionych w losowaniu fazy play off.

– W Lidze Mistrzów wykonujemy wspaniałą robotę, którą trzeba kontynuować – uważa Jean Patry, atakujący Jastrzębskiego Węgla.

Początek spotkania w stolicy wyspy Gran Canaria o godzinie 21:00 polskiego czasu. Transmisja meczu – w Polsacie Sport od 20:45.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin