Zaloguj się Koszyk
32 476 48 95

Przed starciem z Czarnymi Radom: Podtrzymać zwycięską passę

06.11.2020 Autor: Arkadiusz Modliński
Udostępnij u siebie

 

W sobotę w ramach 12. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel podejmie w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Cerrad Eneę Czarnych Radom.

Nasz zespół jest w formie. W obecnym sezonie ligowym znaczonym pandemią koronawirusa, przy rwanym terminarzu, z ciągłymi zmianami i zwrotami sytuacji, Pomarańczowi wygrali sześć spotkań i tylko raz schodzili z boiska pokonani.

Co trzeba zrobić, by tę passę podtrzymać grając przeciwko radomianom? – Trzeba utrzymać naszą bardzo dobrą grę, która jest z nami cały czas i być skupionym na tym co robimy, bo to jest bardzo ważne – odpowiada Rafała Szymura, przyjmujący Jastrzębskiego Węgla.

Nasz zespół radzi sobie bez problemów pomimo absencji powracającego do pełni sił po kontuzji podstawowego przyjmującego Tomasza Fornala. Trener Luke Reynolds rotuje składem, czego jaskrawy dowód mieliśmy chociażby w ostatnim zwycięskim meczu w Suwałkach, gdzie w wyjściowej szóstce pojawił się atakujący Jakub Bucki. Szkoleniowiec JW ma też duży komfort w postaci dwóch świetnych rozgrywających – kapitana Lukasa Kampy oraz Eemiego Tervaporttiego.

– To pokazuje, że  mamy długą i mocną „ławkę”. Praktycznie każdy może wejść i zawsze pomóc drużynie. Cieszę się, że wygrywamy i z tego, że gram i pokazuję się z bardzo dobrej strony. Liczę na więcej! – dodaje Szymura.

Silne strony zespołu? – Naszym atutem jest jedność. To, że jesteśmy jedną drużyną. Do tego doszło lepsze zgranie zespołu, co również działa na plus – przyznaje  Szymura.

Nasz sobotni rywal jest w przysłowiowym „gazie”. Pomimo ubytków w składzie (brak Dawida Konarskiego oraz Mateusza Masłowskiego) radomianie potrafili wygrać 3:0 na wyjeździe z Vervą Warszawa Orlen Paliwa, a ostatnio pewnie pokonali u siebie Cuprum Lubin.

– Przed nami trudny przeciwnik, ale postaramy się zrobić co w naszej mocy, by ten mecz wygrać. Jak co roku trener Prygiel stworzył niezłą mieszankę młodości z doświadczeniem, która pokazuje się z dobrej strony, ale mam nadzieję, że ich pokonamy – zapowiada Szymura.

Początek sobotniego meczu o godzinie 17:30. Transmisja w Polsacie Sport.

KONTAKT

Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel S.A.
ul. Reja 10 44-335 Jastrzębie Zdrój
Sekretariat: administracja@jastrzebskiwegiel.pl

Biuro KS Jastrzębski Węgiel S.A.
Hala Widowiskowo-Sportowa

Al. Jana Pawła II 6
44-335 Jastrzębie-Zdrój
Tel.: 32 476 48 95

Strony www Katowice © JASTRZĘBSKI WĘGIEL 2021 Wszystkie prawa zastrzeżone | Projekt & wykonanie Strony www Będzin